Vy ešte nemáte firemný účet v zahraničí?

Máte pocit, že nadišiel vhodný čas uvažovať aj o tom, v rámci svojho podnikateľského snaženia sa, prečo si konečne nezaložiť firemný účet v zahraničí? Aké vlastne hlavné dôvody nás  môžu navnadiť a viesť k založeniu firemného účtu niekde v zahraničí? Bankové účty pre právnické osoby sú bežné v Nemecku, Rakúsku ale aj v daňových rajoch po celom svete. Čo vedie ich zakladateľa k rozhodnutiu o oddelení určitých firemných financií? Banky v zahraničí sú schopné ponúknuť zaujímavé výhody, ktoré nadchnú nielen podnikateľov, ale aj bežných občanov. Preto medzi týmito typmi účtov ani nebývajú žiadne veľké rozdiely.

účet v zahraničí
Účet v zahraničí môže byť odpoveďou na váš biznis.

Založenie účtu v zahraničí cez sprostredkovateľa

Aké sú tie hlavné dôvody pre založenie zahraničného bankového účtu? Pre vedenie firemného účtu v niektorej zo zahraničných bánk sa rozhoduje mnoho aktívnych a úspešných  firiem. Takýto typ bankového účtu sa často označuje aj ako offshore bankový účet. Pokiaľ ste skutočne aktuálne v situácii, že o založení a využívaní takéhoto účtu reálne uvažujete, potom je určite najrozumnejšie osloviť niektorého renomovaného poskytovateľa zahraničných offshore služieb.

Účet pre firemné aj bežné platby

Na našom trhu je niekoľko takýchto agentúr, ktoré sa okrem iného špecializujú aj na založenie účtu v zahraničí. Ak sa pre niektorú z nich rozhodnete, prekonzultujete si podmienky a ak sa dohodnete, tak potom nič nebude brániť tomu aby ste sa ako majiteľ firmy stal aj majiteľom účtu niekde v zahraničí. Po založení ho budete môcť využívať ako k firemným, tak k bežným záležitostiam, čo je jeho veľkou prednosťou.

účet v zahraničí
Zverte účet v zahraničí a jeho založenie do rúk odborníkom.

Diskrétnosť a anonymita účtu v zahraničí

Jedným z hlavných dôvodov existencie takéhoto firemného účtu je najmä žiadne alebo nízke zdanenie zostatku na bankovom účte. Mnohé zahraničné offshore bankové inšitúcie nevyžadujú bankové poplatky a ani s daňami sa tu nepočíta. Účet v zahraničí má tiež výhodu v diskrétnosti, anonymite  a v maximálnej ochrane osobných údajov. Ak dávate dôraz práve na  anonymitu, tak práve účet v zahraničí vám ponúka takúto možnosť.