Nebezpečné nože v TOP 5-ke

Bojové nože, ktoré sa tiež nazývajú taktické nože, sú určené na špeciálne vojenské účely. Od konca zákopovej vojny, je väčšina vojenských nožov určených aj na iné účely než len bojové, napr. štiepkovanie konárov, otváranie muničnej debny, atď. Dýka je dvojsečný bojový nôž s hranami zaostrenými po celej dĺžke.

Nôž BC-41

Tento nôž bol používaný počas druhej svetovej vojny britským veliteľstvom ako zálohový na boj zblízka. BC-41 je extrémne vzácny bojový nôž. Tento nôž bol navrhnutý a vyrobený v Anglicku. Je dlhý 22,9 cm a vďaka svojej rúčke sa hodí do menšej ruky a je považovaný za jeden z najlepších nožov.

nože
BC-41

Tlačná dýka

Tlačná dýka je krátky nôž, ktorý má vzor písmena T. Je špeciálne navrhnutý pre uchopenie do ruky tak, že ostrie smeruje dopredu. Je to iný štýl bojového noža vyrobený pre bodné zásady skôr než na boj. Čepeľ je dvojsečná s prierezom splošteného diamantu. Celková dĺžka dýky je 18,4 cm.

SOG nôž 2000

SOG nôž 2000 je špeciálne navrhnutý pre vojnové loďstvo SEALS. SEALS je jedným z najlepších elitných ozbrojených síl na celom svete. Podstupujú jedno z najťažších tréningových programov na vyškolenie bojovníkov. Len zopár vyvolených je dostatočne silných, ktorí vydržia tento tréning a získajú česť nosiť trojzubec SEALS na svojej uniforme. To je jedna z vecí, pre ktoré je táto zbraň tak výnimočná. Celková dĺžka noža je 31,5 cm a má ergonomické držadlo.

nože
Nože SOG 2000

Fairbairn-Sykes bojové nože

Často uvádzané v skratke ako F-S nože boli vyrobené v r. 1941 špeciálne pre britských veliteľov vojska počas druhej svetovej vojny. Boli používané na sekanie, na útoky a boj. F-S nože sú dvojsečné nože, ktoré sa podobajú na dýku. Dĺžka čepele je cca 19 cm. V súčasnej dobe sú tieto nože zaujímavé najmä pre zberateľov.

nože
Fairbairn-Sykes nôž z roku 1943

Fixačný Bowie

Toto je typ bojového noža, ktorý môže byť používaný kýmkoľvek. Je vyrobený spoločnosťou SOG, a rovnako ako ostatné výrobky tejto spoločnosti, aj nôž Bowie je jeden z najlepších. Má veľmi výrazné detaily a je chápaný ako veľmi agilný. Jeho celková dĺžka je približne 31 cm.

Viac o nožoch a iných zbraniach sa dočítate aj TU.