Navštívte wellness hotel pokojne aj počas tehotenstva!

Tehotenstvi
Je vhodný wellness pobyt pre tehotné?

Mnoho žien sa obáva počas svojho tehotenstva robiť čokoľvek nezvyčajné a „extra“, čokoľvek čo sa vymyká z radu bežných činností, avšak neuvedomujú si, že tehotenstvo nie je žiadna choroba. Častokrát sa stretávame s odmietavými postojmi napr. aj voči spojeniu wellness a tehotenstvo. Ako však vôbec vznikol tento mýtus, že wellness môže byť pre tehotnú ženu a jej dieťatko nebezpečný? Každopádne, pokiaľ máte počas svojho tehotenstva pocit, že si potrebujete ísť oddýchnuť a zrelaxovať sa, pohľadajte vhodný wellness hotel pre vás a navštívte ho! Ak budete dostatočne informovaná, určite sa nemáte čoho báť…

Čo áno a čo nie

Wellness hotel vhodný pre tehotné ženy by určite mal mať bazén. Ide o to, že najčastejšie súčasti wellness hotelov, akými sú napr. sauna či vírivka sú kvôli vysokej teplote pre tehotenstvo úplne nevhodné. Avšak pokiaľ ide o bazén, ten je gynekológmi viac než len odporúčaný. Tu si totižto žena môže zrelaxovať nie len svoje telo, ale i vyčistiť myseľ a zbaviť sa tak možného stresu a obáv z nadchádzajúceho pôrodu a materstva.

Wellness hotel vhodný aj pre „tehuľky“

Dôležité je, aby v bazéne bola primerane teplá voda, pre ženy, ktoré čakajú dieťatko je najvhodnejšia teplota v rozpätí od 29°C do 31°C. Tým, že wellness hotel je skutočne vhodný aj pre tehotné ženy si môžete byť istí v prípade, že vo svojej ponuke má aj kurz aquaprenatal cvičení – najvhodnejších cvičení pre ženy vo vode počas tehotenstva.

wellness hotel
Wellness hotel, ktorý ponúka masáže aj pre „tehuľky“

Pedikúra, kozmetika, masáže…

Ak však z akéhokoľvek dôvodu nechcete alebo nemôžete navštíviť počas svojho pobytu bazén, zamerajte sa na iné služby, ktoré by vám wellness hotel ako „tehuľke“ mohol ponúknuť. Medzi tie patrí napr. pedikúra, kozmetika či masáže pre tehotné. Pri pedikúre si oddýchne jedna z najviac namáhaných častí ženského tela počas tehotenstva – vaše nohy. Kozmetika aj masáže sú takisto ako pobyt v bazéne vhodné nie len pre fyzické, ale aj psychické uvoľnenie.

Pozor si však dávajte na používanie rôznych esenciálnych olejov, tie by vám totižto mohli aj uškodiť. Vhodnejšou je v tehotenstve napr. medová či čokoládová masáž. Každopádne, nech vás už láka ktorákoľvek zo spomínaných procedúr, wellness hotel a jeho návšteva je počas tehotenstva určite dobrým nápadom.