Rozkladacia posteľ – Uvažujete o jej nákupe?

    Rozkladacia posteľ je často jediným možným riešením pohodlného spania v malých bytoch, v ktorých nie je klasická spálňa. Manželskú posteľ nie je kam umiestniť,  a preto jediné dobré riešenie je rozkladacia posteľ. Cez deň je posteľ zložená a slúži ako sedačka a večer sa jednoducho roztiahne a je z nej  klasická posteľ.

Rozkladacie postele sú hlavne praktické

    Ponuka rozkladacích postelí je skutočne široká. Postele sú vyrobené z rôznych materiálov, v mnohých farebných odtieňoch a konštrukcií. Rozkladacie postele sú veľmi obľúbené, sú totiž praktické a  hodia sa do takmer každej domácnosti. Rozkladacia posteľ je ideálna do detskej izby alebo pracovne, v prípade návštevy ju jednoducho rozložíte a získate jedno lôžko naviac. Takýto konštrukčný typ postele môže poslúžiť v izbe pre hostí, kde je posteľ zložená a využívaná ako sedačka a v prípade návštevy posteľ rozložíte a máte posteľ rozmerov ako manželská posteľ.

Praktické rozkladacie postele
Ponuka rozkladacích postelí je skutočne široká

Rozkladacia posteľ na každodenné spanie

     Rozkladacia posteľ je vhodná na každodenné spanie. Pre pohodlný a zdravý spánok je nutné vybrať pohodlnú matrac. Do rozkladacích postelí je možné vložiť buď dva matrace na seba alebo matrace, z ktorých jeden je polovičný a slúži ako opierka chrbta. Do rozkladacej postele nie sú vhodné všetky matrace, preto aby posteľ plnila svoju funkciu vhodné sú len matrace s určitou výškou.

Rozkladacia posteľ na každodenné spanie
Rozkladacia posteľ je často jediným možným riešením v malých bytoch

Dôležitá je konštrukcia rozkladacej postele

    Vyskúšajte si stabilitu postele a dávajte pozor, či rám niekde nevŕzga alebo sa nekýve. Pri vstávaní  sa skúste oprieť o jednu bočnicu. Druhá strana postele sa nesmie zdvihnúť. Prídavné lôžko býva vo forme zásuvky s kolieskami. Uistite sa, či sú určené na ten typ podlahy, na ktorú bude rozkládacia posteľ umiestnená. Dôležitý je tiež  kvalitný drevený rošt, aby matrac mohla zo spodnej strany vetrať. Niektoré rozkladacie postele umožňujú zväčšenie primárnej plochy lôžka tým,  že prídavné lôžko sa po vysunutí dostane do rovnakej výšky ako má hlavné lôžko.