Najznámejší kúzelník všetkých čias a jeho kúzla

Po predchádzajúcom životopise slávneho Davida Copperfielda vám prinášame aj niekoľko jedinečných a nenapodobiteľných trikov, ktoré tento výnimočný kúzelník a umelec už predviedol počas svojich vystúpení a show. Sme si istí, že mnohé z nich budú pre vás úplnou novinkou.

Keď kúzelník navštívi New York

Čo sa stane, ak taký kúzelník, akým je David Copperfield, navštívi mesto New York? Jednoducho nechá zmiznúť jeho najväčšiu dominantu – Sochu slobody. Áno, aj to sa mu podarilo a to rovno pred očami samotných obyvateľov tohto mesta a pred niekoľkými miliónmi divákov, ktorí sledovali túto ilúziu doma pri televíznych obrazovkách. Našťastie, „pričaroval“ ju potom aj späť.

kuzelnik
Kúzelník David Copperfield

Lietadlá, vlaky aj Čínsky múr

Ani vlak, konkrétne Orient Express, ktorý váži viac ako 70 ton, nebol pre Davida žiadnym problémom. Nechal ho zmiznúť priamo na mieste pred svedkami, rovnako ako aj lietadlo, ktoré bolo v tom čase obkolesené ľuďmi. Nebolo preňho žiadnym problémom ani prejsť skrz Čínsky múr. Toto všetko stihol počas svojej kariéry profesionálneho iluzionistu, ktorá ho preslávila po celom svete.

Kúzelník, ktorý utiekol z väznice i lietal

Poznáte známeho mafiánskeho bossa Al Caponeho, ktorý bol uväznený v najprísnejšej väznici na svete – v Alcatraze? Hoci to plánoval, nikdy sa mu z tohto väzenia utiecť nepodarilo, zato kúzelník David Copperfield dokázal i to. Ako, zostáva doteraz záhadou… Nuž, ako môžete vidieť tomuto skutočnému mágovi nerobia základné gravitačné zákony a zákony prírody žiadne problémy. Dokázal to aj vtedy, keď levitoval vo vzduchu nad obrovským Grand Canyonom. Opäť sa tak stalo pred očami jeho divákov a fanúšikov.

Naposledy šokoval správou, že pracuje na kúzle prostredníctvom ktorého by dokázal nechať zmiznúť Mesiac. Či sa mu to podarí, zostáva i naďalej otázkou, no dôvody na pochybnosti sú v jeho prípade, ak sa pozrieme na to, čo všetko dokázal doteraz, minimálne. Uvidíme, čo všetko ešte tento kúzelník prinesie do svojich show v budúcnosti.