Najpopulárnejšie pánske peňaženky

Účel pánskej peňaženky sa dramaticky zmenil od začiatku jej vzniku. Každou érou, každou novou generáciou sa prispôsoboval dizajn, strih, farba aj materiál peňaženiek. V ostatných rokoch sledujeme napr. ústup peňaženiek na bankovky a rozvoj rôznych peňaženiek a puzdier na karty. Keďže technológie a bankové potreby sa menia, peňaženky sa prispôsobujú potrebám človeka. Bez ohľadu však na to, ako sa vyvíjajú, dá sa povedať, že muži budú stále nosiť svoje pánske peňaženky a preto tento trend nikdy nezanikne.

pánske peňaženky
Bi-fold pánske peňaženky sa tešia najväčšej obľube.

Pánske peňaženky bi-fold

Či už je to na Slovensku, v Taliansku alebo v Amerike, jeden typ pánskej peňaženky vyhráva v popularite na dlhej čiare. Pánske peňaženky tzv. bi-fold patria medzi najčastejšie používané pánske peňaženky na svete. Bi-fold majú jednoduchý dizajn s jedným hlavným vreckom na bankovky a zvyčajne 8 priečinkov na rôzne karty. Niektoré pánske peňaženky majú len 4 priečinky na karty a jedno malé vrecko na mince. Nájdu sa však aj také, ktoré majú miesto mincovníka priestor na ukladanie fotografií alebo dokladu totožnosti a vodičského preukazu. Peňaženky bi-fold majú základný dizajn jedného dielu, ktorý sa sklopí na polovicu. Môžu mať aj zapínanie, no zvyčajne nemajú. Pôvodné bi-fold peňaženky sa skladali na šírku, no dnes už nájdete aj také, čo sa skladajú na dĺžku.

pánske peňaženky
Pánske peňaženky by mali byť praktické a elegantné.

Z čoho sa pánske peňaženky vyrábajú

Najčastejší materiál na mužské peňaženky je pravá koža. Kedysi celo kožené, dnes už aj v kombinácii s textilom (na vnútorné časti peňaženky). Koža dodáva trvanlivosť peňaženkám, a poskytuje im elegantný a mužný vzhľad.

Tento typ peňaženiek je natoľko populárny, že ho nosí aj zopár žien. Dámske peňaženky sa totiž stávali každou dobou väčšie a väčšie a dnes nie je problém vidieť peňaženku, ktorá je zároveň už aj kabelkou. Nie všetkým ženám to ale vyhovuje. Na trhu však len ťažko nájdete dámsku peňaženku podobnú bi-fold. A čo vy, nosili by ste vo svojej kabelke pánsku peňaženku?