Tie najlepšie parkovacie senzory bezdrôtové potrebuje každý zodpovedný vodič!

Záleží vám predsa na bezproblémovom parkovaní! Presne na takom, aby ste neohrozili nikoho na ceste a nespôsobili zbytočné škody. Nie každý vodič perfektne zvláda cúvanie. Uľahčia vám to moderné parkovacie senzory bezdrôtové s vylepšenou jemnou technikou. Tie najnovšie modely vám poskytnú rýchlu a detailnú detekciu prekážok za vozidlom.

Nebude už viac nutná zdĺhavá montáž káblov, pretože vás zaujímajú parkovacie senzory bezdrôtové

Tento moderný parkovací systém prenáša informácie digitálne. Je aktivovaný hneď po zaradení spiatočky. Senzory na parkovanie bezdrôtové tak dokážu jednoducho rozlišovať prekážky na ľavej a pravej strane. Ak je pred vami prekážka minimálnej vzdialenosti (napr. 0,3 m), parkovacie senzory bezdrôtové začnú vydávať intenzívny neprerušovaný tón. Bežne prebieha signalizácia v štyroch až piatich akustických úrovniach. Tie zakaždým dopĺňa aj číselný údaj o vzdialenosti na kombinovanom farebnom LED displeji.

parkovacie senzory bezdrôtové
Parkovacie senzory bezdrôtové poslúžia aj skúsenejším vodičom.

Nezrovnalosti alebo nedokonalosti? 

V mnohých recenziách, kde sa autori venujú princípu fungovania parkovacích senzorov bezdrôtových, sa kritizuje práve ich “bezdrôtovosť“. Na tej je založená komunikácia medzi riadiacou jednotkou a displejom. Displej je v takomto prípade nutné napojiť. Vodiče sa napájajú od displeja pod palubnú dosku až po kľúč zapaľovania. Bežné parkovacie senzory bezdrôtové sa neodporúča používať v nákladných vozidlách a dodávkach. Je to hlavne preto, že sú schopné komunikovať, teda prenášať informácie na obmedzenú vzdialenosť. Nové senzory na parkovanie bezdrôtové si nainštalujete do zadného nárazníka vášho automobilu. Sú vybavené monitorom, kamerou a zvukovou signalizáciou.

parkovacie senzory bezdrôtové
Parkovacie senzory bezdrôtové môžu mať aj kamery.

Parkujte a cúvajte jednoduchšie! Zárukou toho sú moderné parkovacie senzory bezdrôtové

Spoľahlivý asistent cúvania so štyrmi senzormi pracuje na princípe sonaru. To znamená, že vaše ľahšie a bezpečnejšie parkovanie bude prebiehať vďaka vysielaným ultrazvukovým vlnám. Po odraze sa vrátia a  bezdrôtové senzory na parkovanie vyhodnotia ich aktuálnu vzdialenosť od prekážky. Senzory musia aj skvele vyzerať! Sú zapustené, nevyčnievajú. Súčasťou balenia sa pre lepšiu montáž preto stáva aj frézovací vrták. Senzory pôsobia esteticky, sú malé a nedosahujú väčší priemer než 18 mm. Rýchlejšie a jednoduchšie riešenie pre bezpečné cúvanie ani neexistuje. Dôkazom toho sú kvalitné parkovacie senzory bezdrôtové!