Najlepší autoalarm pre vaše auto

Poznáte to. Kúpili ste si vysnívané auto, o ktorom ste snívali už roky, vo výbornej výbave a teraz rozmýšľate nad potrebným zabezpečením pred zlodejmi. V dnešnej dobe je to bohužiaľ nevyhnutné, ak teda jedného dňa nechcete ostať nepríjemne prekvapení. Polícia objasní len niečo okolo 20 percent krádeží áut, a tak je na vás, aby ste si svoje auto ochránili čo možno najlepšie. Žiadny autoalarm nemá 100 percentnú účinnosť, no dokáže zlodejovi aspoň poriadne skomplikovať vstup do auta a ľahko sa môže stať, že ho to nakoniec odradí a odíde hľadať iný úlovok. Pre vás je preto dôležité vybrať si ten najlepší autoalarm, ktorý splní všetky vaše požiadavky a snáď aj niečo navyše.

Aký je najlepší autoalarm?

autolarm, gps alarm
V prípade že s vaším autom nie je niečo v poriadku autoalarm vás informuje pomocou SMS alebo hovorom.

Autoalarmy poznáme jednocestné, dvojcestné a GPS alarmy. Zo spomínaných možností je jednoznačne najlepší autoalarm ten s GPS signálom. Je síce aj najdrahší, no funkcie a možnosti sú neporovnateľne lepšie, ako pri jednocestnom či dvojcestnom. GPS alarmy spolupracujú s vašim mobilným telefónom a dajú vám signál hneď, ako sa s vašim autom niečo bude diať – buď cez SMS alebo hovorom. Opačne platí, že cez SMS dokážete vy auto ovládať – naštartovať či zapnúť klimatizáciu. GPS autoalarmy poskytujú najvyššiu úroveň ochrany. Výhodou je aj to, že v prípade krádeže vám alarm pošle presné súradnice o aktuálnej polohe vášho vozidla. To dokáže polícii neskutočne pomôcť pri lokalizovaní auta, ako aj pri nájdení páchateľa.

Úloha autoalarmu

schema vam
6 jednotlivých častí vozidla, ktoré chráni zabezpečovací systém VAM R1.

A čo vlastne znamená najlepší autoalarm? Najlepší autoalarm je ten, ktorý vaše auto ochráni pred zlodejmi čo možno najlepšie. Najvýhodnejší spôsob ako svoje auto ochránite pred zlodejmi je, ak im ten čas krádeže poriadne predĺžite. Vozidlo sa tak pre zlodeja stane nezaujímavé, nakoľko je jeho krádež alebo vykradnutie príliš riskantné. Oni totižto vedia, že čím dlhšie im to bude trvať, tým väčšie riziko podstupujú, pretože ich pri tom môže niekto prichytiť. Navyše autoalarm s poriadne hlučnou zvukovou sirénou dokáže zlodejovi poriadne znepríjemniť krádež auta. Pozor ale na lacné alarmy – ak sú vybavené iba sirénou, tú dokáže aj menej schopný zlodej behom pár sekúnd odstaviť. Kvalitnejšie autoalarmy majú imobilizér, ktorý úplne odstaví motor a iné podsystémy.