Nadkolienky sú dnes hitom!

Ak aspoň trochu sledujete módne trendy, určite vám neušlo, že nadkolienky žnú momentálne obrovský úspech. Nie každá žena ich však vie nosiť, resp. nie každá má odvahu a postavu na to, aby nimi obohatila svoje outfity. Pritom je to veľká škoda, pretože nadkolienky dokážu s vašim lookom robiť hotové zázraky. Stačí ak si na internete nájdete zopár inšpirácií na ich nosenie a začnete najprv s jednoduchšími outfitmi. Určite sa ich netreba báť, predovšetkým ak máte pekné štíhle nohy a nie dva klátiky. Môžete ich nosiť buď v kombinácii so sukňou alebo s krátkymi nohavicami, či peknými šatami a to tak v letných a prechodných mesiacoch ako aj počas zimy.

nadkolienky
Nadkolienky plnia praktickú aj estetickú funkciu.

Nadkolienky nie sú pre každého!

Teraz asi nepotešíme dámy s nejakým tým kilom navyše. Nadkolienky sú určené skôr pre ženy so štíhlymi nohami. Prečo? Predovšetkým preto, že nechávajú vyniknúť najmä vaše stehná. Preto ak ich máte problémové alebo vás trápi nepekná celulitída, radšej sa noseniu nadkolienok vyvarujte. Ak ale máte nôžky ako gazela, s ničím ich tak nezvýrazníte ako práve s nadkolienkami. Tie plnia hneď dve funkcie a to tak praktickú ako aj estetickú. V zime vás príjmene zahrejú a zároveň dokonale spestria váš look, vďaka čomu budete na ulici neprehliadnuteľná. Výhodou je aj fakt, že len málokto si na nosenie nadkolienok skutočne trúfne, preto bude váš outfit naozaj výnimočný a jedinečný.

nadkolienky
Nadkolienky sa dokážu pohrať s fantáziou rovnakého i opačného pohlavia.

Ak nosiť nadkolienky?

Spôsobov ako nosiť nadkolienky je nespočetne veľa a to tak na elegantný ako aj ležérny štýl. Mimoriadne obľúbená je kombinácia nadkolienok s plátenými teniskami alebo členkovými topánkami, no rovnaký úspech žnú aj vysoké čižmy. Krásne sa ukážu aj s oversize svetrom či štýlovými šatami, pričom netreba podceniť ani silu doplnkov ako je napríklad klobúk, kabelka, slnečné okuliare či hodinky. V zimnom období si cez šaty môžete prehodiť aj kabát či nejakú kožušinkovú vestu. Dôležitý je aj výber nadkolienok. Skúste sa zamerať hlavne na jednoduchý dizajn a to napríklad na pletené nadkolienky v sivej, čiernej alebo béžovej farbe, no ak vám odvaha praje, siahnite aj po výraznejších farbách ako bordová, kráľovsky modrá či horčicovo žltá.