Je tu opäť čas nachystať si jesenné topánky

Jeseň a s ňou prichádzajúce aj sychravejšie a chladnejšie dni sú predo dvermi. Preto je možno už načase pozrieť sa do našich botníkov a šatníkových skríň. Presvedčiť sa o tom, ako to vyzerá s našou zásobou obuvi a pripravenosťou na túto každoročnú zmenu. Je dobré a rozumné skontrolovať si jesenné topánky ešte z minulého obdobia, prezrieť si ju detailnejšie v akom je stave. Ďalej ošetriť si ju vhodnými konzervačnými prostriedkami a prípadne si dokúpiť niečo nové na každodenné nosenie počas jesenných, a neskôr aj chladnejších, mrazivých dní.

jesenné topánky
Jesenné topánky dotvárajú jesenný outfit na jednotku.

Jesenné farby topánok

Ako je to obvyklé a pochopiteľné, v predajniach s obuvou prevládajú jesenné topánky tmavších farieb, akou je čierna, hnedá a jej rôzne odtiene, alebo dokonca farba bordová. Výber farieb a vzorov je však pestrý, a kto chce nájde si aj topánky na jeseň v úplne pestrých farbách a posledných trendových vzorov. Možno, že ak máte vo svojom botníku trendové jesenné topánky z minulej jesennej sezóny, trocha ich oprášite a ošetríte vhodným prípravkom. Možno dokonca s úľavou zistíte, že sú úplne fajn a hodia sa vám aj dnes. Charakter jesenného počasia je určite ten najrozhodujúcejší faktor, ktorý na nás aj v podvedomí vplýva pri výbere a nosení jesenných topánok.

jesenné topánky
Jesenné topánky by mali ladiť s farebnou jeseňou.

Kvalitné materiály a dobré podrážky

Chodiť by sme počas sychravých dní mali určite v jesenných topánkach z toho správneho a kvalitného materiálu. Vyhýbať sa kadejakým náhradám kože, koženkám a všetkým materiálom na základe plastov. Aj počas neskorej jesene býva pod nulou, umelé materiály stvrdnú a pri ohybe, či väčšej fyzickej námahe, popraskajú.

jesenné topánky
Hravé farby si pýtajú farebne vhodné a kvalitné jesenné topánky.

Jesenné topánky s kvalitnou a vyššou podrážkou

Topánky, v ktorých budeme chodievať a obchádzať početné mláky na chodníkoch, by mali mať aj kvalitnú a vyššiu podrážku. Okrem nej by ste mali tiež sledovať kvalitu päty a uprednostňovať jesenné topánky s pätou. Tá je súčasťou podrážky a drží čo najlepšie v jednom kuse.