Motýlik nôž sa zúčastňuje svetových zápolení

Špeciálny druh noža nesúci názov motýlik nôž je veľmi obľúbený vďaka svojmu výzoru, konštrukcii a hlavne netradičným otváraním. Rukoväť tohto noža je rozdelená na dve časti. Dômyselným nitovým prepojením sa po uzavretí zakryjú pomerne dlhú čepeľ. Na jeho zaistenie v otvorenej či zatvorenej polohe slúži poistka v dolnej časti rukoväte noža.  Tieto nože sú výnimočné napríklad aj v tom, že sa s nimi dajú natrénovať  zaujímavé kúsky a triky zvané „flipovanie“. Organizujú sa v tomto aj svetové súťaže. Odporúčame byť však pri prípadnom trénovaní mimoriadne opatrný a samozrejme to skúšať len na vlastné riziko Pod dohľadom odborníka. Alebo si zaobstarajte tréningový nôž motýlik, ktorý je určený na trénovanie a schválne je tupý.

motýlik nôž
Motýlik nôž BEAR & SON BUTTERFLY DAMASCUS SILVER VEIN

Motýlik je bojový športový nôž 

     Nadšenci nožov na celom svete milujú nôž, ktorý spája funkčnosť a štýl. Ak vás to vystihuje, potom musíte do svojho arzenálu zaradiť motýlik nôž. Tieto nástroje sú vynikajúcou voľbou pre každodenné nosenie. Nielen pre ich použitie ako rezného nástroja, ale aj ako zbrane na sebaobranu. Motýlik nôž tréningový je obľúbený bojový športový nôž hlavne u mladšej generácie nakoľko sa dajú takýmto nožom robiť rôzne triky. Motýlik nôž, tiež známy ako Balisong, vejárový nôž alebo Batangas nôž, je typ skladacieho vreckového noža. Pôvodne pochádza z Filipín. Jeho charakteristickým znakom sú dve rukoväte, ktoré sa otáčajú proti sebe okolo hrotu, takže po zatvorení je čepeľ ukrytá v drážkach v rukovätiach. 

motýlik nôž
Tréningový motýlik nôž

Motýlik nôž tréningový 

   Je pravdepodobné, že ak ste milovníkom nožov, potom sebaobrana je pre vás pravdepodobne hlavnou prioritou. Ak je to tak, potom je pre vás motýlik nôž určite vhodnou voľbou. Je nemožné hovoriť o motýlik nožoch nožoch bez toho, aby sme  nespomenuli  tie triky. Rovnako ako kovboji vo westerne vyzerajú úžasne pri otáčaní revolverov, môžete vyzerať rovnako okázalo so svojimi schopnosťami s motýlik nožom. Ak sa chcete zamerať na to, aby ste sa naučili veľa točení a lákavých kúskov, mali by ste pravdepodobne používať nôž s tupou čepeľou. Je to tzv. motýlik nôž tréningový.