Monitorovanie vozidla ponúka množstvo informácií

Ak si predstavujete pod názvom „Monitorovanie vozidla“ informáciu o polohe vozidla, dovoľte nám poopraviť  Vás a opísať podstatné informácie a výhody s tým spojené.  Služba monitorovanie vozidla je predovšetkým využívaná firmami, ktoré sa zaoberajú jazdením, doručovaním či požičiavaním áut. V monitorovacom systéme sú k dispozícii informácie, ktoré umožňujú jednoduché spravovanie, efektívne využitie dopravy a vykonávanie potrebných rozhodnutí zo strany vedenia. Služba je však čoraz viac obľúbenejšia aj u bežných spotrebiteľov. Poskytuje totiž kompletný a komplexný prehľad o vašich autách a ponúka rôzne funkcie, ako šetriť na prevádzkových nákladoch či spotrebe.

monitorovanie vozidla
Služby a informácie, ktoré ponúka monitorovanie vozidla

Ako to funguje?

Ako teda môžete ušetriť s touto službou? Na začiatku je nutná inštalácia jednoduchého zariadenia do vášho vozidla a nainštalovanie softvéru do vášho mobilu alebo počítaču. S inštaláciou vám vo väčšine prípadov pomôže aj firma, ktorá túto službu predáva. Hneď po týchto dvoch krokoch viete vo vašom softvére sledovať informácie ako : pohyb a práca vozidla v reálnom čase, zaznamenávanie polohy, času, doby jazdy, prejdenú vzdialenosť.  A informácie, ktoré pomáhajú k šetreniu sú: monitoring spotreby nafty, sledovanie neprirodzených úbytkov paliva, moto-hodiny, chod motora naprázdno , monitorovanie práce ľudí, prudké brzdenia či vyhodnotenie nebezpečných situácii. Existuje množstvo faktorov, ktoré priamo alebo nepriamo ovplyvňujú spotrebu paliva. Jedným z hlavných je štýl riadenia vozidla. Zrýchľovanie, brzdenie a prudké pohyby pri vysokej rýchlosti vedú nielen k vyššej spotrebe, ale aj k zvýšenému opotrebovaniu pneumatík,  zaťaženiu motora, prevodovky a brzdových systémov. Tomuto všetkému viete vďaka systému monitorovanie vozidla predísť.

monitorovanie vozidla
Monitorovanie vozidla Vám šetrí peniaze

Kompletný prehľad

Služba monitorovanie vozidla zlepšuje produktivitu a znižuje prevádzkové náklady v každom podniku, bez ohľadu na veľkosť vozového parku. Získate kompletný dohľad a prehľad nad obsluhou vozidla či stroja, prestojmi a ich príčinami. Pomôže Vám odbúrať zbytočnú administratívu, analyzovať procesy, zvýšiť produktivitu práce a v najväčšej možnej miere optimalizovať vstupy. Systém vie jednoducho a prehľadne ušetriť naozaj peknú sumu peňazí.