Moderné obývačky

moderné obývačky
Moderné obývačky – jeden z návrhov.

Sťahujete sa do väčšieho bytu alebo sa len chystáte na kompletnú rekonštrukciu toho vášho? Pre niekoho možno utrpenie, no mnoho ľudí má v zariaďovaní interiéru doslova vášeň a keby sa dalo, vyberali by nábytok a bytové doplnky hoci aj každý deň. Sama patrím do tej skupiny, no vzhľadom na nedostatok času a hlavne financií si nemôžem dovoliť meniť vzhľad nášho interiéru tak často, ako by som chcela. Ľudia najčastejšie venujú svoju energiu zariaďovaniu a zútulňovaniu obývačky, ktorá patrí k tým najnavštevovanejším miestnostiam v dome. Moderné obývačky sú plné nápadov, no kým zo svojej obývačky spravíte útulné miestečko, kde je radosť oddychovať, musíte vedieť zopár základných vecí.

Moderné obývačky vs. obývačky kedysi

moderné obývačky
Vzhľad súčasnej modernej obývačky.

Moderné obývačky sú úplne iné ako boli obývačky našich rodičov a starých rodičov. Kedysi obývačky pôsobili chaoticky, preplneno a od vkusu mali na míle ďaleko. Všade boli veľké obývačkové zostavy siahajúce až ku stropu, zaberali celú jednu stenu a boli plné drobností a iných nezmyselností, na ktoré sadal prach. Dnešné moderné obývačky sú skvostom každej domácnosti, nič v nich nie je navyše, nič nezavadzia a každý jeden kúsok má svoje využitie. Inými slovami sa to nazýva aj minimalizmus. V obývačke prevládajú jednoduché a čisté línie, minimum nábytku a všetko od zariadenia, farby stien, podlahy a interiérových doplnkov je ladené do neutrálnych odtieňov.

Moderné obývačky – ako na to?

Ak sa chystáte zmeniť vzhľad vašej obývačky, začnite tým, že z nej vyhodíte všetko nepotrebné – jednoducho veci a zariadenie, ktoré nevyužívate. Sedacia súprava by mala byť hlavným prvkom v miestnosti, preto ju vyberajte s rozvahou a voľte neutrálne, ľahko kombinovateľné odtiene a materiál, ktorý sa ľahko udržiava. Moderné obývačky milujú sektorový nábytok. Môžete si ho nakombinovať akokoľvek je vám milé, pričom k nemu môžete zvoliť aj jeden dominantný kus nábytku napríklad z bazára, ktorý upúta pozornosť každej návštevy. Nesmierne dôležité sú interiérové doplnky, dodajú obývačke ten pocit domova a útulnosti, no nezabúdajte ani na vhodnú farbu stien alebo siahnite po nejakých pekných tapetách alebo kamennom obklade.