Mini trezor sa oplatí vlastniť

Inštalácia malého domáceho trezoru je vhodným riešením pre tých,  ktorí si chcú zabezpečiť väčšiu finančnú hotovosť, osobné alebo iné doklady. Mini trezor využíva stále viac ľudí aj na úschovu rôznych cenných papierov, šperkov či unikátnych zbierok mincí alebo poštových známok. Pre aký typ domáceho trezoru by sme si mali rozhodnúť, aby nám doma čo najlepšie slúžil? Môžete to byť hoci aj  mini trezor prenosný, voľne stojaci alebo zabudovaný v stene miestnosti či dokonca zabetónovaný v jej  podlahe. 

    Úložné bezpečnostné zariadenie namontované priamo v stene alebo v podlahe môže  ochrániť naše poklady či dôležité dokumenty pred tým, aby sa dostali do nesprávnych rúk. Podľa názorov odborníkov sa v prípade zabudovaného  nástenného mini trezoru najvyšší stupeň bezpečnosti dosiahne, ak je zo všetkých strán obohnaný betónovou výplňou s minimálnou hrúbkou 10 cm. 

Mini trezor NTR-22 M

Elektronický mini trezor  

     Akýkoľvek menší trezor v domácnosti nemusí slúžiť len na uloženie hotovosti a iných cenností. Rovnako dobre môžeme schovať pas, náhradné kľúče od auta či platnú notársku zápisnicu. Vždy budeme mať istotu, že sú na bezpečnom mieste.  Čo všetko je nutné zobrať do úvahy pri výbere domáceho trezora? Je toho samozrejme dosť. Od typu a rozmerov, hmotnosti, vnútorného objemu až po charakter bezpečnostného zámku. Aj v prípade mini trezoru je dobré zobrať do úvahy jeho požiarnu odolnosť. Trezory s týmto prívlastkom dokážu odolávať ohňu celú hodinu. Odolnosť proti vlámaniu  je nepochybne najdôležitejšia otázka aj pri výbere mini trezoru. 

Mini trezor NTR-22 ME

Biometrický mini trezor 

    Podobne ako v prípade elektronického zámku, nemusíte myslieť a  ani kupovať náhradné kľúče. Môžete mať niekoľko kódov a každému používateľovi prideliť rôzne kódy. Navyše, so snímačom odtlačkov prstov si nebudete musieť pamätať kód. Je to také jednoduché. Naskenujete prst a zároveň otvoríte trezor prirodzeným spôsobom. Dokonca môžete mať niekoľko ľudí, ktorí používajú trezor s odtlačkami prstov. To umožňuje jednoduchú a bezpečnú kontrolu prístupu osôb k vášmu mini trezoru.  Čítačka odtlačkov prstov musí byť samozrejme kvalitná.  V prípade nefunkčného zámku na odtlačky prstov sa trezor zvyčajne vráti na kódové otváranie trezoru.