Mexiko

Mexiko je veľmi atraktívna krajina. Či už z pohľadu histórie a pamiatok alebo krásnych pláží a krištáľovo – priezračnej vody.  V Mexiku nájdete aj 2 pláže, ktoré sa radia do Top 10 pláží na svet – Cancun a Tulum. Z histórie sa určite oplatí spomenúť pyramídy Aztékov vo vnútrozemí či pamiatky Mayov na Yucatáne. Mnohých celkom isto prekvapí aj fakt, že najväčšie pyramídy sa nenachádzajú v Egypte, ale práve v Mexiku. Tá najväčšia je 54 metrov vysoká a zaberá cez 18 árov. Majské mesto Chichen Itza patriace medzi 7 divov sveta sa nachádza na polostrove Yucatan. Za zmienku určite stojí aj indiánska kultúra a história.

mexiko
Mexiko Cancun

Zaujímavosti a kuriozity

Iba málokto nepozná mexický národný nápoj Tequila z modrej agávy. Menej známou vecou už je to, že Mexiko nám dalo aj čokoládu či kukuricu. Mexiko city patrí medzi najstaršie mestá v Amerike, pôvodne postavené  už v roku 1325. K najkrajším pamiatkam patrí Metropolitná katedrála a Národný palác. Mesto má viac ako 160 múzeí. V prepočte na obyvateľa je to najviac na svete a väčšina z múzeí je v nedeľu zadarmo. Teotihuacán, v preklade „Miesto bohov“, láka turistov, vedcov a archeológov práve pre svoju záhadu vzniku, ktorá dodnes nebola objasnená. Pôvod tohto jedinečného miesta sa viaže k civilizácii, ktorá je omnoho staršia ako civilizácia Aztékov.

mexiko
Krásy nad aj pod vodou

 

Tipy a rady

Najlepší čas na návštevu Mexika je od polovice februára, keď tam nie je príliš horúco, no zároveň nie je ani sezóna dažďov. Odporúčame nepiť vodu z kohútikov ale konzumovať balenú vodu. Mexiko má veľa unikátnych a originálnych obchodov, kde sa dajú kúpiť jedinečné darčeky a pamiatky. Ceny sú prijateľné, v zásade je všetko lacnejšie ako v našej krajine. Určite treba spoznať mexickú kuchyňu, ponúka netradičné a veľmi chutné jedlá. Dovolenka v Mexiku nie je možno medzi našincami až taká rozšírená, avšak pobyt tam sa kvalitatívne vyrovná Grécku a aj iným populárnym destináciám.

mexiko
Krásne miesta