Dovolenka MEXIKO – tá pravá pre milovníkov exotiky

dovolenka Mexiko
Dovolenka Mexiko ponúka ubytovanie v množstve hotelových rezortov

Dovolenka Mexiko vám každý deň prinesie nespočetne veľa krásnych zážitkov a neopakovateľných dobrodružstiev, ktoré si budete vychutnávať plnými dúškami. V krajine príbehov starovekých Mayov budete ešte dlho opisovať svojim známym prekvapenia a príbehy, ktoré na vás čakajú práve v Mexiku.
Dovolenka Mexiko – prečo si vybrať práve ju?

Kúpať sa vo vlnách Karibiku, tráviť v ňom hodiny potápania a šnorchlovania, obdivovať nádhernú prírodu tropických pralesov, spoznávať kultúru typických Mexičanov a pôvodného mayského obyvateľstva, ktoré vytvorilo kvantum úchvatných pamiatok starých Mayov, to je tá pravá ochutnávka, ktorá presvedčí všetky zmysly, prečo si zvoliť exotiku v Mexiku, ktorú ponúka dovolenka Mexiko.

Biele pláže Acapulca a Cancúnu

Mesto Acapulco leží na pobreží Tichého oceánu a je vyhľadávaným turistickým centrom Mexika. Krása tohto miesta okrem chudobných a bohatých Mexičanov oslovila aj niekoľko hollywoodskych filmárov, ktorí tu natočili viacero zaujímavých filmov. Pýchou Acapulca sú jeho veľmi čisté udržiavané pláže, ktorých charakteristikou je ich jemný zlatistý piesok a neodolateľne čisté more s vlnami. Okrem kúpania a opaľovania je tu možnosť vyskúšať množstvo vodných športov, napríklad vodné lyže, vodné bicykle, kanoe, jachting, potápanie a v ostatnej dobe čím ďalej, tým viac, je populárnejší rybolov. Typickou črtou mesta Acapulco, je jeho bohatý nočný život s pestrými barmi a disko klubmi.

Mesto Cancún je turistami obľúbená destinácia. Medzi atrakcie na mori patrí určite výprava na lov žralokov a taktiež vyhliadkové plavby pozdĺž pobrežia, pričom niektoré z lodí majú časti dna sklenené. Turisti sa môžu potápať kdekoľvek pozdĺž pobrežia a rozhodne nebudú ľutovať, pretože morské dno okolo ostrova má čo ponúknuť. Okrem rušného nočného života, si prídu na svoje aj turisti, ktorých zaujíma história ostrova, a to rôznymi historickými vystúpeniami, ceremoniálmi a rôznymi folklórnymi tancami. Na svoje si prídu aj nadšenci obchodov, nakoľko sa to tam hemží v uličkách a pri reštauráciách všelijakými obchodmi.

Polostrov zahalený tajomstvom Mayov Yucatán

Cieľ turistov, ktorý na vlastné oči chcú vidieť tajomné mayské chrámy ukryté v hlbokej džungli a rozlúštiť dávne proroctvo o konci sveta, ktoré Mayovia predpovedali na rok 2012, vitajte na polostrove Yucatán. Yucatán je z jednej strany obmývaný vodami Karibiku, z tej druhej vodami Mexického zálivu. Nie je tak miestom len pre obdivovateľov dávnych civilizácií, ale i pre milovníkov nekonečných pláží a teplého mora.

dovolenka mexiko
Nádherný výhľad na pláž a more

Väčšina turistov si to ale mieri do uprostred džungle za poznaním tajomnej mayskej civilizácie. Fascinujúce pamiatky, ktoré vyrážajú dych svojou mohutnosťou a mnohými opradenými legendami priťahujú zvedavcov z celého sveta, aby videli tajomstvá dávnej kultúry na vlastné oči. Najznámejšou stavbou na Yucatáne je nesporne Kukulkánova pyramída, patriaca do komplexu Chichén Itzá. Postavili ju v 6. storočí a náhle ju opustili Mayovia okolo roku 1500. Bolo to aj miesto, kde sa prelievala krv obetí Bohom. Dovolenka v Mexiku vám ponúka ešte ďaleko viac zaujímavých informácií o tejto exotickej krajine, preto čítajte ďalšie naše články s tematikou dovolenka v Mexiku.