Manželské postele vyberajte spolu s partnerom

Manželské postele
Manželské postele od slovenského výrobcu – Drevona.sk

Plánujete zariaďovať svoju novú spálňu či len zmeniť a zmodernizovať svoju pôvodnú, ktorá už nutne potrebovala zmenu? Dôležitou súčasťou každej spálne je najmä manželská posteľ. Preto manželské postele väčšinou vyberáme do našich spální ako prvé.

Manželské postele – na čo sa sústrediť pri výbere?

Ako všetci dobre vieme, kvalitný spánok si vyžaduje kvalitnú posteľ. Aby ste sa teda mohli ráno zobúdzať príjemne oddýchnutý a naštartovaný do nového dňa, dajte si na výbere manželskej postele naozaj záležať. Ak kupujete manželské postele, je potrebné zvážiť hneď niekoľko skutočností, ako je rozmer postele, materiál, matrace, úložný priestor aj samotný vzhľad.

Ideálna veľkosť manželskej postele

Manželské postele musia byť dostatočne priestranné do dĺžky aj do šírky tak, aby každý z partnerov mal dostatok vlastného priestoru. Samozrejme, záleží aj na tom akú veľkú máte spálňu. Preto ešte skôr, ako sa vyberiete na obhliadku manželských postelí, dobre si premerajte, aké rozmery by mala mať vaša posteľ tak, aby ste mali dostatok priestoru aj na ďalší nábytok a zároveň dobrý prístup k posteli z oboch strán.

Dostupné materiály

Čo sa týka materiálu je len na vás, či si vyberiete celočalúnenú posteľ alebo dáte prednosť drevu, kovu, prípadne nejakej kombinácii materiálov.

Manželské postele
Moderná manželská postel, vhodná do každej spálne – Drevona.sk

Kvalitný matrac je najdôležitejší

Veľkú pozornosť venujte výberu matraca a rozhodne sa nesnažte na ňom ušetriť. Je to dlhodobá investícia do vlastného zdravia. Nekvalitné matrace sú častou príčinou bolestí chrbtice, preto si vyberajte naozaj len tie kvalitné, i keď o niečo drahšie. Matrace sa kupujú s ohľadom na telesnú hmotnosť užívateľa a výhodou je, ak majú snímateľný poťah, ktorý môžete prať.  Najlepšie je nechať si poradiť priamo na predajni od odborníkov, ktorí vám pomôžu ľahšie sa zorientovať vo veľkom množstve rôznych matracov . Veľmi obľúbené sú napr. polohovateľné postele.

Úložný priestor a vzhľad postele

Pri kúpe manželskej postele prihliadajte aj na dostatok úložného priestoru a to najmä v prípade, že vaša spálňa nie je príliš veľká. Aj celkový vzhľad postele patrí k rozhodujúcim kritériám pri jej nákupe. Mala by spĺňať predstavy oboch partnerov tak, aby boli spokojní obaja.