Malokarpatská vínna cesta je každým rokom populárnejšia

Malokarpatská vínna cesta je turistická atrakcia, ktorá si pomaly ale isto našla veľmi veľa fanúšikov. Keďže ponúka široký záber možných miest na navštívenie a môže to byť tým pádom zakaždým iný výlet, turisti sa k nej radi vracajú. Niektorí dokonca s pravidelnosťou každým rokom a v početných skupinách. Pre porovnanie : Prvá Malokarpatská vínna cesta sa uskutočnila v roku 2000, v počte cca 500 účastníkov, ktorí mohli nazrieť do 17 vínnych pivníc. Dnes, po 20 ročnej existencii, je súčasťou tejto cesty už 174 pivníc v 27 mestách a obciach Malokarpatského regiónu. Cesta oficiálne začína pri hrade Devín a tiahne sa až po Trnavu.

malokarpatská vínna cesta
Vínna pivnica pri hrade Devín

Objavte čaro a históriu vínnych pivníc

Malokarpatský vinohradnícky región je rozlohou aj významom najväčší na Slovensku. Vínne pivnice sú originálnym miestom, kde sa vyrába a spracováva vínno už po dlhé roky. Vo väčšine prípadov slúžia aj priamo ako predajné miesto pre turistov či fanúšikov vína. Pivnice majú svoj osobitý charakter a posedenie v nich je veľmi príjemné, najmä v letných horúcich dňoch. Každá z týchto pivníc má svoju zaujímavú históriu a jedinečný proces pre výrobu vína. Najhistorickejšie pivnice (až 500 rokov staré) nájdete vo Svätom Juri, najviac ich je zasa v tradičnom vinárskom meste Modra.

malokarpatská vínna cesta
Malokarpatská vínna cesta vám odhalí krásne vínne pivnice

Nezabudnuteľné chute nielen vína

Malokarpatská vínna cesta však nie je len o víne. Je to aj nádherný turistický výlet v oblasti Malých Karpát, kde je krásna príroda a veľa obľúbených turistických miest. Malebná a vinicami posiata krajina,  tradičná regionálna gastronómia, sprievodný program, kde v pivničkách k poháru vína hrá ľudová hudba, country či jazz – to všetko sú prvky, ktoré spájajú Malokarpatskú vínnu cestu. Robia z nej unikátnu a originálnu turistickú atrakciu, ktorú by nemal vynechať žiadny priaznivec vína či dobrého jedla. Okrem pekných zážitkov môžete mať aj dobrý pocit z podpory domácej ekonomiky a rozvoju regiónov.