Malokarpatská vínna cesta – zážitok nielen po degustačnej stránke

Tradičné podujatie, ktoré je tak veľmi charakteristické pre západný kus našej krajiny je neodmysliteľnou súčasťou vinohradníckej histórie. Malokarpatská vínna cesta každoročne víta svojich priaznivcov nielen z našej krajiny, ale prichádzajú sem i ľudia zo zahraničia. Vaše chuťové poháriky i ostatné zmysly si rozhodne prídu na svoje. Sviatok vinárov i milovníkov vína je mimoriadnym zážitkom, a to nielen po degustačnej stránke. Spoznávajte tradície našich predkov a precíťte voňavú a tekutú históriu západných viníc, z ktorých sa vyrábajú prvotriedne poklady, ocenené svetovými medailami. Malokarpatská vínna cesta vás zoznámi s veľkodistribútormi vín, ktorí svoje produkty vyvážajú do celého sveta, ale objavíte i nenápadnejšie mená lokálnych výrobcov, ktorých si rozhodne zamilujete. 

Ulahoďte svojim chuťovým pohárikom.

Malokarpatská vínna cesta je poznaní chutí a krás našej krajiny

Malebná krajina pod úpätím Malých Karpát ponúka tie najkrajšie dary prírody. Starostlivo rastúce vinohrady, úchvatná fauna i flóra tamojšieho okolia vás chytí za srdce. Malokarpatská vínna cesta je stáročiami obľúbená udalosť pre všetkých odborníkov i laickú verejnosť. Zažite čaro okamihov, kedy sa pod malými Karpatami otvárajú pivnice a vítajú zvedavých návštevníkov. Budte súčasťou tohto neobyčajného okamihu a ochutnajte zlatisté lúče slnka preliate do pohára na stopke. Vnímajte vône, farby a nechajte sa unášať všetkými vnemami, ktoré vám dokáže sprostredkovať len Malokarpatská vínna cesta.

Spoznajte čaro slovenských viníc.

Cestovanie za tradičnými zážitkami – to je Malokarpatská vínna cesta

Malokarpatská vínna cesta vás prevedie naprieč západoslovenským krajom, ktorý je rozpoznateľný svojimi zelenými svahmi, plnými hrozna. Od Bratislavy cez povestný Pezinok či Šenkvice až po úplný koniec Trnavy môžete vnímať a užívať si to najlepšie z aktuálnej vinohradníckej sezóny. Malebné mestečká, ktoré sú povestné svojou výrobou a distribúciou celosvetovo uznávaných vín, vás chytia za srdce. Nejde však len ochutnávanie zlatistých, ružových či výrazne bordových pokladov. Malokarpatská vínna cesta vám odhalí tradície, technológie, výrobné procesy a pri osobných rozhovoroch s tradičnými vinohradníkmi možno spoločne odhalíte tajomstvo dokonalých chutí slovenských vín.