Magnetické hračky sú na trhu veľmi populárne

Každé dieťa si rado hrá s hračkami. Dnes nájdeme na trhu tisícky neodolateľných hračiek. Ktorú z nich ale vybrať pre vašu ratolesť? Keď sa dieťaťu rozžiaria oči pri pohľade v hračkárstve na preplnené regály, je to pastva pre oči i pre rodičov, a je ťažké odolať detským prianiam a túžbam. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké hračky budú pre vaše deti aj prínosom. Do pozornosti by sme vám dali magnetické hračky. Úplne obyčajný čierny magnet môže spôsobiť toľko otáznikov v detských očiach. Ako to, že to malé čierne koliesko udrží obrázok doma na chladničke a nespadne? Nakoniec máme na chladničke niekoľko obrázkov, ktoré nám zdobia kuchyňu. A prečo to tak je?

magnetické hračky
Magnetické hračky miluje každé dieťa.

Magnetické hračky vzbudia záujem o fyziku

Magnetické hračky prinášajú deťom plno zábavy a vzrušenia. To, že môžu ovládať magnetickú silu, ich fascinuje a otvára sa im tak úplne nový svet plný poznávania. Deti môžu vďaka hre s magnetmi lepšie porozumieť ich fyzikálnym vlastnostiam. Magnety môžu byť s najrôznejšími motívmi, či už to sú to zvieratká alebo dopravné prostriedky. Dievčatká určite ocenia napríklad magnetické bábiky. Ďalej existujú aj magnetické puzzle alebo tiež magnetické tabule, na ktoré môžu deti skladať obrázky podľa vlastnej fantázie. Magnetické hračky podporujú rozvoj dieťaťa, či už ide o kreativitu, logické myslenie či ich predstavivosť. Sú vynikajúce tiež pre zdokonaľovanie manuálnej zručnosti a pre tréning pamäti. Ale predovšetkým, magnetické hračky sú zábavné a neomrzia tak skoro.

magnetické hračky
Magnetické hračky deti fascinujú.

Čo znamenajú originálne hračky?

Magnet, ako taký, je tiež využívaný pri výučbe detí už od prvej triedy, ale aj v materskej škole, kde sa deti na nástup do školy pripravujú. Používajú sa magnety vo forme písmeniek či číslic. Magnetické hračky patria medzi edukačné hračky, teda vzdelávacie. Rozvíjajú hrubú aj jemnú motoriku, a slúžia k pochopeniu fyzikálnych vlastností. Vývoj jemnej motoriky prebieha až do desiatich rokov, poďme teda deti spoločne podporovať vo vývoji a doprajme im tzv. chytrú hračku.