Lyžiarske výcviky: hlavne nech nám nasneží!

Školské výlety nemusia byť len počas letných mesiacov. Mnohých najobľúbenejšie sú práve zimné výlety a s nimi lyžiarske výcviky. S dnešnými klimatickými zmenami sa však môže stať, že sa na takéto školské výlety deti počas celého školského obdobia nedostanú. Občas sa totiž stane, že v čase, keď je podľa osnovy určené školské voľno nenapadne dostatok snehu (alebo vôbec žiadny) a lyžiarsky výcvik je zrušený. V tom lepšom prípade ale je to skvelý čas pre deti, kedy sa naučia lyžovať a zažijú jedinečnú zábavu so svojimi spolužiakmi.

Lyžiarske výcviky
Deti sa naučia lyžovať a výborne sa zabavia.

Balíme deti na lyžiarske výcviky

Čo by mali mať deti zabalené vo svojich cestovných taškách na lyžiarsky výcvik?

  • Dostatok spodnej bielizne vrátane termo bielizne, teplých ponožiek, dlhých termo spodných nohavíc a tielko s dlhým rukávom. Neexistuje väčšia radosť, ako byť v teplom a suchom po celom dni strávenom na mrazivom svahu. Nikdy nepodceňujte toto pohodlie. Ak myslíte, že máte tieto veci zabalené, pridajte k nim ešte zopár extra.
  • Vždy dostatok oblečenia – počet závisí od dĺžky pobytu na lyžiarskom výcviku. Deti si však neoperú svoje veci, preto potrebujú dostatok na každý deň.
  • Krém na opaľovanie a balzam na pery – áno, aj keď to nie je dovolenka pri mori ale lyžiarsky výcvik. No slnko na svahoch môže byť niekedy veľmi ostré a ľahko dôjde k spáleniu, najmä u detí.
  • Drogéria – dnes už je možné dostať rôzne tuhé mydlá, ktoré sú určené na telo, tvár aj vlasy. Na lyžiarsky výcvik pre deti je toto ideálne. Pribaľte k tomu nejaké náplasti a krém na tvár a ruky.
  • Lyžiarsku výbavu – lyžiarske nohavice alebo otepľovačky, vodotesnú bundu, rukavice, šál, čiapku.
  • Horskú zimnú obuv – nestačia čižmy, ktoré nosia deti v zime v meste. Zasnežené hory si vyžadujú poriadne snežné čižmy.
  • Teplé pyžamo a papuče – deti predsa nebudú na vleku po celú dobu výletu. Večery budú tráviť spoločne na izbách a pohodlné teplé oblečenie je pre izbovú aktivitu najlepšie.
  • Niektoré lyžiarske výcviky sú v lokalite, kde sa nachádza aj krytý bazén, preto nezabudnite deťom pribaliť aj jednu osušku a plavky.