Luxusné interiéry nemusia byť tie najdrahšie

Interiéroví dizajnéri sa častokrát stretávajú s požiadavkou na luxusný interiér. Cena však zákazníkov môže veľa krát odradiť. Luxusný interiér si však môžete dopriať aj bez predražených dizajnérskych doplnkov. Dôležité je držať sa jednoduchosti a elegancie.

luxusné interiéry
Pre luxusný dizajn môžete vsadiť na kombináciu čierno-biela

Luxusné interiéry – ako na to

Doplnky a nábytok v luxusných interiéroch sú často drevené (drevo masív), kožené, kovové, alebo sklenené. Veľké krištáľové lustre, kožené sedačky, dizajnérsky nábytok a doplnky – takto môžete vidieť luxusný interiér vy. Skúste však použiť neutrálnu farbu na steny, do miestnosti uložiť jednoduchý nábytok z tmavého dreva a okrúhly alebo oválny konferenčný stolík (podľa veľkosti priestoru). K tomu nejaký moderný obraz na stenu či dva (hoci aj lacný plagát v ráme, alebo si môžete sami nejaký obraz namaľovať), väčšiu zelenú rastlinu a večerné lampy na príjemné osvetlenie. Ďalšou možnosťou pre luxusné interiéry je zariadenie v minimalistickom štýle vo farebnej kombinácii čierno-biela. Jednoliate farby na väčších plochách ako sú steny, nábytok, koberec, a rôzne vzorované detaily na doplnkoch ako sú ozdobné vankúše, malé obrazy alebo lampa na nočnom stolíku, či váza, svietniky a dekoračné sošky. Môžete si tiež zariadiť interiér lacnejšie s jedným drahším no výnimočným kúskom, ktorý bude taký unikátny a jedinečný, že bude centrom pozornosti.

Ak má váš interiér vyzerať skutočne luxusne, vyhnite sa rôznym keramickým soškám a infantilnými dekoráciám. Existuje skutočne veľa doplnkov do domácnosti, ktoré sú cenovo veľmi prijateľné a vo vhodnej kombinácii vyzerajú dokonalo a luxusne.

luxusné interiéry
Jednoduchý a luxusný interiér

Dve najdôležitejšie miestnosti v dome či byte

Kuchyňa sa už dlho pokladá nie len za rodinné miesto pre varenie a stolovanie. Je to tiež miesto rozhovorov, stretávania sa s priateľmi a socializácie. Kuchyňa v luxusnom interiéri by mala byť predovšetkým priestranná a prakticky riešená. Dôležité je nesnažiť sa farbami napodobňovať napr. mramor na dreve a pod., a radšej zvoliť luxusnú čiernu alebo šedú pracovnú dosku.

Kúpeľňa v luxusnom interiéri by mala byť svetlá, čistá, krásne ukáže tiež veľké zrkadlo a nejaký kvet. V kúpeľni celého dizajnu nepoužite kombináciu viac ako dvoch farieb. Vaňa a umývadlo či WC by mali byť vždy biele. Ak sa vám to zdá príliš mdlé či nudné, osviežte a ozvláštnite to originálnymi doplnkami. Vždy je však lepšie riadiť sa heslami: „v jednoduchosti je krása“ či „menej je viac“.