Lustre z módy zaručene nikdy nevyjdú

Svietidlá patria k tým najdôležitejším prvkom v interiéri a to nielen samotný luster, ale aj bodové svetlá, nočné lampy a iné. Lustre boli kedysi úplnou samozrejmosťou, no ako sa trendy menili, vystriedali ich rôzne podhľady s bodovými svetlami, ktoré poskytovali viacej svetla a zároveň vyzerali vkusne a štýlovo. To ale neznamená, že by ste na lustre mali zanevrieť, pretože stále majú v interiéri svoje nezastupiteľné miesto, predovšetkým v miestnostiach, kde si želáte mať tlmenejšie svetlo. Dokonca nie je nič výnimočné, ak je v miestnosti použitá kombinácia bodových svetiel aj lustra, stačí len vedieť, ako ich správne skombinovať a výsledok vás milo prekvapí.

luster
Dizajnový luster ktorý v domácnosti vynikne.

Vyberáme lustre

Momentálne sú veľmi populárne veľké kryštálové lustre, ktoré do interiéru prinášajú určitú pompéznosť a nadčasovosť, takže sa vám pohľad na ne ani za niekoľko rokov nezunuje. Ako ale vybrať luster, ktorý sa bude do miestnosti dokonale hodiť nielen vzhľadom, ale aj veľkosťou? Bohatá ponuka obchodov vám nedovolí odísť z predajne bez lustra, no je dôležité určiť si predovšetkým finančný strop a mať aspoň nejakú predstavu o tom, v akom materiály a farbe si želáte svoj luster mať. A hoci sa vám na obrázkoch v časopisoch zapáčili veľkolepé lustre visiace na dlhých kábloch zo stropu, nezabudnite prehodnotiť aj veľkosť miestnosti do ktorej luster umiestnite – aj do malej izby skromných rozmerov nájdete pekný luster, treba len hľadať.

luster2
Luxusný luster okrášli nejednu miestnosť.

Lustre ako perfektný bytový doplnok

Pred pár rokmi boli lustre samozrejmosťou, dnes už ale nie je bežné, aby ste mali luster v každej miestnosti. Pritom je to tak nádherný kus svietidla, ktorý do interiéru prináša určitú intimitu a zároveň je to aj dokonalý bytový doplnok. Tlmené svetlo lustra je vítané najmä v miestnostiach akou je napríklad spálňa či hosťovská izba ako aj jedálenský kút a obývačka. Pri kúpe si treba všímať všetky technické parametre, no rovnako aj dizajn lustra, pretože luster by nemal plniť len svoju funkčnú, ale aj estetickú funkciu. Luster totiž dokáže spoľahlivo skrášliť a ozvláštniť akúkoľvek miestnosť, tak vyberajte pozorne!