Loďou do Viedne na výlet, za prácou alebo na len tak

Bratislava je skvelé mesto, ktoré ponúka veľa možností z každej oblasti. Keďže sa nachádza blízko Rakúska, Česka a Maďarska, okrem samotného mesta môžete navštíviť a spoznávať aj iné okolité mestá v týchto troch krajinách. Bratislavou preteká Dunaj, vďaka čomu môžete vaše cesty do Viedne alebo Maďarska absolvovať veľmi zaujímavo a to loďou. Loďou do Viedne sa dostanete rýchlo a jednoducho.

Loďou do Viedne
Loďou do Viedne sa dostanete rýchlo a jednoducho

Neviete čo s voľným časom? Vyberte sa loďou do Viedne

Predstavte si jednodňové výlety loďou do Viedne či už vo dvojici, v skupine priateľov alebo s rodinou a deťmi. Prenesiete sa do pocitu dovoleniek a aj obyčajná cesta, ktorá niekedy môže byť únavná či nezáživná sa zmení na zábavu, zážitky a veselé príhody. A vedeli ste, že loďou do Viedne môžete cestovať aj v pravidelných intervaloch, napr. do práce? Nie je tajomstvom, že mnohí Bratislavčania cestujú za lepšími pracovnými ponukami práve do Rakúska. Plavba loďou do Viedne je nie len pohodlná, no pomerne rýchla keďže v rannej špičke nemusíte stáť v cestnej zápche. Plavba loďou do Viedne môže byť tiež súčasťou skvelého programu pre deti počas školy v prírode.

Ak si urobíte výlet loďou do Viedne, je niekoľko zaujímavých atrakcií, ktoré by ste mali navštíviť. Vedzte však, že jeden deň vám určite nebude stačiť. Mnohým sa zaujímavosti vo Viedni spájajú predovšetkým s jej fascinujúcou históriou. Tú môžete spozorovať prechádzkami cez centrum mesta ale aj v okolitých miestach. V centre sa však nachádza veľa múzeí, kostolov, obchodov a nespočetne veľa kaviarní, čo sem láka mnohých najmä počas letných víkendov.

Dóm sv. Štefana je najvýznamnejšia gotická pamiatka
Dóm sv. Štefana je najvýznamnejšia gotická pamiatka

Nenechajte si ujsť:

Prechádzkami po bulvári Ringstrasse smerom od Staatsoper (Viedenská štátna opera) až po Rathaus (Radnica) je skvelý obraz toho, aká bola Viedeň pred pádom ríše v roku 1918. Stephansdom (Dóm Sv. Štefana) stojí vysoko a hrdo ako najvýznamnejšia gotická pamiatka. Ďalším skvelým miestom je Hofburg – bývalá cisárska a kráľovská rezidencia Habsburgovcov, kde dnes sídlia múzeá a ministerstvá. Ak máte naozaj obmedzený čas a chcete sa rozhodnúť len pre jednu atrakciu, ktorú si skutočne „vychutnáte“, potom odporúčam zámok Schönbrunn. Po tom, čo tento zámok slúžil ako letné sídlo pre rod Habsburgovcov, dnes toto miesto stojí na vrchných priečkach zoznamu viedenských pamiatok. Zámok, niekoľko prenádherných záhrad, labyrint a následne výstup na kopec, odkiaľ je vidieť na celú Viedeň, ponúka skutočne nezabudnuteľný zážitok.

Zámok Schönbrunn vo Viedni
Zámok Schönbrunn sa určite oplatí prísť pozrieť na jar, keď sú záhrady rozkvitnuté