Lodičky patria do výbavy každej dámy

V posledných rokoch sa stále častejšie vedú diskusie o tom, čo je pre naše zdravie prospešné a o tom, čo mu škodí. Všade čítame a počúvame rady ohľadom správnej životosprávy či celkového životného štýlu, o tom čo môžeme jesť aj o tom, čo vôbec nie, koľko a ako máme cvičiť, jednoducho, ako byť zdravý a fit. Jednou z tém, o ktorých sa tiež vedú diskusie je aj otázka, či sú lodičky vhodné pre zdravie našich nôh, keďže sú pri ich nosení značne zaťažované chodidlá, lýtka a kĺby. Rovnako sa však zo zdravotného hľadiska neodporúča ani dlhodobé nosenie úplne rovnej obuvi bez podpätku, napríklad tzv. balerín, ktoré väčšinou my ženy považujeme za mimoriadne pohodlnú obuv. Ako to teda v skutočnosti je s nosením lodičiek a inej obuvi?

Lodičky, baleríny či tenisky?

Odpoveď je jednoduchá – najlepšia je zlatá stredná cesta, alebo inak povedané všetko s mierou a to platí asi takmer vo všetkých oblastiach, pretože najlepšie je, ak sa nič nepreháňa a neženie do extrému. Takže rozhodne sa svojich krásnych lodičiek vzdávať nemusíte, ak v nich netrávite celé dni od rána do večera, pretože najideálnejšie riešenie pre zdravie vašich nôh je obuv pravidelne obmieňať. Preto, ak napríklad do práce musíte bezpodmienečne nosiť lodičky, potom vo voľnom čase oceníte pohodlie tenisiek či balerínok. Dôležitý je samozrejme aj správny výber a kvalita obuvi, ktorú si kupujeme.

lodičky
Lodičky – symbol ženskosti
lodičky
Lodičky občas vymeňte aj za balerínky…
lodičky
….alebo tenisky

 

Lodičky v rôznych prevedeniach…

Dámske lodičky sa vyrábajú v najrôznejších prevedeniach a dizajnoch. Môžeme ich však rozdeliť na lodičky na nízkom podpätku (menej ako 6,5cm), strednom podpätku (medzi 6,5 až 9 cm) a vysokom podpätku (viac ako 9 cm). Podpätky sa líšia nielen vo výške, ale aj v hrúbke, pretože lodičky môžu mať tenké ihličkové podpätky, klinové, prípadne aj platformy. Výber je naozaj veľmi veľký, stačí sa len rozhodnúť. V šatníku každej dámy by lodičky rozhodne mali mať svoje pevné miesto, alebo radšej hneď niekoľko miest…