Letecky, kam sa autom nedostanete – Kanada

kanada

Prírodná Kanada

Kanada, kto by ju netúžil aspoň raz v živote navštíviť? Kanada je známa predovšetkým pre krásnu prírodu a priateľských ľudí, ktorí nepoznajú stres. Prevláda tam anglický a francúzsky jazyk, no veľmi ľahko natrafíte aj na Slováka alebo iných Európanov, čo vždy poteší. Do Kanady sa môžete dostať jedine letecky, no v dnešnej dobe to nie je žiadny problém. Letenky do Kanady si môžete zakúpiť takmer v každej cestovke a ak natrafíte na last minute ceny, tak sa to skutočne oplatí.

Najzaujímavejšie mestá v Kanade

Calgary – letenky do Kanady vám ponúkajú rôzne zaujímavosti, konkrétne aj priamo v meste Calgary. Je to najväčšie mesto v Alberte  a je situované medzi Kanadskými prériami a pohoriami Kanadských Rockies. Po tom, ako objavili olej niekedy v skorých rokoch 1900-1910, sa Calgary rozvíjalo až do dnešnej podoby, čo znamená, že je jedno z najväčších metropolitných miest Kanady. Mnoho návštevníkov tam pricestuje každý rok za najznámejšími atrakciami ako napr. Calgary Stampede.

kanada1

Ottawa – nachádza sa na sútoku riek Ottawa, Gatineau a Rideau v juhovýchodnom Ontariu. Ottawa je tiež hlavným mestom Kanady. Je domovom mnohých finančných, obchodných a federálnych inštitúcií. Ak vstúpite priamo do srdca mesta, ponúka vám hviezdnu atrakciu Rideau Canal. Tento kanál sa v zime stáva najväčším klziskom na svete.

Whistler – veľkolepé hory slúžia aj ako najväčšie a najznámejšie alpské lyžiarske stredisko v Severnej Amerike. Whistler ponúka celoročné aktivity. Očarujúce dediny sú skutočným lákadlom.

Churchil – malé mesto s počtom obyvateľov cca 1000 priťahuje veľké davy ľudí, ktorí radi pozorujú faunu priamo v prírode. Môžete pozorovať vzácne vtáctvo, veľryby alebo aj polárne medvede. Táto oblasť preto nesie aj prezývku „hlavné mesto sveta pre polárne medvede“. Mesto Churchill sa nachádza v provincii Manitoba, na brehoch Hudson Bay.

Quebec – je hlavným mestom provincie Quebec vo východnej časti Kanady. Jeho francúzske dedičstvo, architektúra a jazyk však vytvárajú v tomto meste pocit, akoby ste sa nachádzali v očarujúcej, útulnej európskej dedinke. Ikona mesta, Chateau Frontenac, je považovaný za najfotografovanejší hotel v Severnej Amerike, a ponúka aj prehliadky hotelom aj bez toho, aby ste tam boli ubytovaní.

Každé mesto v Kanade je niečím výnimočné. Možno sa o niektorých mestách nikde nedočítate, no pri ich návšteve zistíte, že je to tak. Navštívte Kanadu aj vy.