Legendárne zbrane airsoft

airsoft zbrane
Ruský Kalašnikov – obľúbený typ zbrane airsoft

Poznáme rôzne plynové, manuálne či elektrické zbrane airsoft, no len niektoré z nich sa stali legendami. Pre upresnenie, legendami sa nestali ako airsoftové zbrane, ale ako skutočné ostré zbrane, s ktorými boli vyzbrojené rôzne vojská. No ostrú zbraň si samozrejme bežný občan nemôže zaobstarať, a tak sú skvelou možnosťou práve zbrane airsoft. Tie sú presnými replikami tých skutočných a dostať ich môžete napríklad v army shopch, bez nejakých preukazov. V tomto článku si predstavíme jednu z najväčších legiend medzi samopalmi a to ruský kalašnikov a tiež sa pozrieme na zbraň z nemeckej dielne Heckler & Koch.

AK 47

Automat Kalašnikova (AK), vyrábaný od roku 1947 (47) je útočná puška, zostrojená Michailem Timofejvičem Kalašnikovem. Po mnohých testoch a previerkach sa AK 47 dostala k vojakom a pôvodne mala nahradiť samopaly PP3 41 a PPS 43, no štandardnou zbraňou mala ostať Simonová krabica SKS 45. AK 47 sa však ukázala ako odolná a spoľahlivá zbraň, dosahujúca potrebnej presnosti zásahu na strednú vzdialenosť. Navyše, bola vyrábaná lacno, a tak sa rýchlo stala štandardnou zbraňou sovietskej armády a neskôr aj ostatných členov Varšavskej zmluvy. Odhaduje sa, že sa vyrobilo 20 až 30 miliónov kusov pušky AK 47. AK 47 a jej varianty bezpochyby patria k najrozšířenejším zbraniam na svete. A samozrejme je to aj obľúbený typ zbrane airsoft.

airsoft zbrane
Samopal MP5 aj s tlmičom

MP5 patrí medzi najpoužívanejšie zbrane airsoft

Ako druhú zbraň si predstavíme nemecký Heckler & Koch typu MP5. Vyvinutý bol v 60. rokoch 20. storočia, prvýkrát bol uvedený do služby v roku 1966 pod názvom HK54. Zaujímavosťou tejto zbrane je, že je vybavená pevnou, sklopnou alebo vysúvacou pažbou. Výhodou zbrane je najmä jej váha, ktorá dosahuje 2,5 Kg. MP5 sa používa okrem iného aj v slovenských a českých špeciálnych jednotkách. Pri airsofte patrí medzi zbrane airsoft, ktoré sú tak ako v skutočnosti, vhodné na boje v uzavretých priestoroch.

O vlastnostiach týchto legiend medzi zbraňami sa môžete presvedčiť sami prostredníctvom ich airsoftových replík.