Led žiarovky do auta výhodnejšie než iné typy osvetlenia

Osvetlenie exteriéru a interiéru vozidla patrí ako k bezpečnostným, tak aj k dizajnovým prvkom. Doposiaľ sme sa bežne stretávali s halogénovými svetlami, no už aj v tejto oblasti zaúradovala modernizácia. Vy ešte nemáte led žiarovky do auta? Výhodou je, že tento „problém“ sa dá dodatočne vyriešiť. Ako na to? Odpoveď nájdete už v tomto článku! 

led žiarovky do auta
LED žiarovka BAY 15d, 24LED 3020 CANBUS 12V-24V

Kto si môže dovoliť práve led žiarovky do auta? 

Dobrou správou je, že každý, presnejšie nové modely áut sú nimi už „prirodzene“ vybavené, zatiaľ čo na starších modeloch sa ponúka dodatočná montáž. Úsporné led žiarovky do auta sú povolené, ale len za istých podmienok. Pozornosť im venujeme ako na našich, tak aj na iných európskych cestách.  

Opatrené bývajú homologizačným znakom RL s certifikátom. Preto nás led žiarovky do auta podnecujú len k overenej a bezpečnej kúpe –na príklade denných lediek kontrolujeme relé pre automatické zapnutie a vypnutie, avšak so samostatným svietením by sme si pri montáži nevystačili. Tieto led žiarovky do auta nevyhnutne potrebujú ďalšiu kabeláž a držiaky. 

led žiarovky do auta
Led žiarovka 10xSMD 12V/24V, biela, 4014, Sulfid/ Festoon, Canbus 31mm

Prečo si na ne posvietiť?  

S týmto typom osvetlenia sa spája množstvo výhod. Jednou z nich je iný, značne vylepšený dizajn, ktorý vidieť už u diaľky. Auto s led svietidlami pôsobí novšie, mladšie. Z ekonomických a ekologických dôvodov ich uprednostňujeme pre ich dlhú životnosť – niekedy až v podobe 50 000 hodín pravidelného svietenia a taktiež pre nízku spotrebu a odolnosť voči otrasom a poškodeniu. A práve tieto funkčné vlastnosti ich povyšujú medzi aktuálne najpoužívanejšie svietidlá.  

Viete, že aj medzi led žiarovkami do auta sa nájde menšia „technická chybička“? Doslovne to tak nemožno pomenovať, no určite vás chceme vystríhať pred zbytočnými starosťami o auto. Problém vychádza z veľmi nízkej spotreby led žiaroviek do auta, čo môže podnecovať až k signalizácii, že ledka je vypálená. Už aj na to existuje jeden skvelý trik – a to v podobe technológie canbus, čo zabraňuje týmto chybným hláseniam. Úžasné ako celý led – svet!