Látkové plienky – šetrnejšie k detskej pokožke

Naše mamy nám so závisťou v hlase hovorievajú aké šťastie máme, keď môžeme našim deťom dopriať jednorazové plienky. Oni väčšinu svojho voľného času strávili praním a vyváraním tých látkových a tak im ostalo omnoho menej času na to, aby boli so svojimi deťmi. Otázka ale znie – naozaj nám majú čo závidieť? Áno, jednorazové plienky šetria náš čas, no aj oni majú určité nevýhody a nie je ich málo. Určite ste postrehli, že stále viac a viac mamičiek opäť prechádza na klasické látkové plienky. Najmä preto, že sú šetrnejšie k detskej pokožke a v neposlednom rade aj ekologickejšie. Súčasné látkové plienky sa však s tými ktoré nám dávali naše mamy kedysi nedajú porovnávať a my vám povieme prečo.

Látkové plienky
Aj oni majú svoje výhody

Látkové plienky a ich výhody

Pre naše deti chceme prirodzene len to najlepšie a to nielen čo sa stravy a oblečenia týka, ale aj plienok. Je ťažké nájsť jednorazové plienky, ktoré dobre sajú, udržujú detskú riťku v suchu a zároveň sú šetrné k jemnej detskej pokožke. Látkové plienky vám toto všetko splnia. Vďaka priedušným materiálom zaručujú zdravé prostredie v okolí zadočka bez zbytočných chemikálií, ale aj dostatočnú cirkuláciu vzduchu ako prevenciu proti vzniku zaparenín. Tieto materiály, ktoré sa na výrobu látkových plienok používajú sú často v BIO kvalite a sú testované podľa tých najprísnejších noriem. Látkové plienky sú však aj veľmi pohodlné a na výber máte neuveriteľné množsvo dizajnových prevedení, ale aj materiálov. Preto si vyberie aj tá najnáročnejšia mamina.

Látkové plienky
Suchý zadoček – šťastné dieťa.

Látkové plienky šetria prírodu, ale aj vaše peniaze!

Čo je ale na látkových plienkach najkrajšie je to, že sú ekologické a teda na rozdiel od ich jednorazových sestier chránia našu prírodu. Vedeli ste napríklad, že na výrobu jednorazových plienok sa spotrebuje 10x viac surovín a 3x viac energie ako na výrobu a údržbu tých látkových? Každé dieťatko počas plienkového obdobia (jednorazových plienok) vyprodukuje viac ako tonu odpadu, ktorý sa rozkladá až neuveriteľných 250 rokov! Látkové plienky pritom využijete až pri dvoch deťoch a bohate si vystačíte s maximálne 24 kusmi. Zatiaľ čo jednorazových plienok za plienkovacie obdobie miniete asi 4000 až 5000 kusov. Výhodou je aj to, že pri látkových plienkach nemusíte mať stále na rozume, že vám treba kúpiť nové balenie. Tieto budete mať vždy po ruke a zmestia sa napríklad aj do kabelky.