Lacný toner je spravidla kompatibilný toner

toneryPri toneroch platí, ako pri asi všetkom, že hoci si kúpime aj relatívne drahšiu tlačiareň, nie vždy chceme míňať veľké sumy za originálne príslušenstvo, ako je napríklad toner do tlačiarne. Preto sa automaticky na trhu snažíme nájsť lacnejšiu alternatívu originálneho toneru. Pri hľadaní lacných tonerov sa spravidla ponúkajú dve možnosti. Jedná sa o renováciu toneru alebo o takzvaný kompatibilný toner. Obe alternatívy sú využiteľné v praxi, ale odlišujú sa v jednej základnej veci.

Renovovaný toner

Pri tomto type toneru sa jedná o renováciu, teda doplnenie farby do už použitého toneru. Pri tejto výmene je potrebné dbať na kvalitu prevedenia a aj na kvalitu náplne. Pokiaľ predajca ponúka záruku na toner, jedná sa zväčša o kvalitnú prácu. Pri tejto práci je doplnená kvalitná farba a vymenené poškodené súčasti toneru. Pri lacnej renovácii toneru sa zväčša záruka neposkytuje a doplnená farba býva menej kvalitná. Takto neodborne renovovaný toner môže dokonca poškodiť tlačiareň.

Kompatibilný toner

Pri tomto type tonera sa jedná o úplne nový toner, avšak nie od originálneho výrobcu. Kompatibilné tonery sú lacnejšie v porovnaní s originálnymi a majú porovnateľnú kvalitu. Toto sa dá dosiahnuť vďaka využitiu rovnakej kvality pri výrobe, ale výrazne nižších nákladoch na marketing a distribúciu v porovnaní s originálnymi tonermi. Vďaka tomu je možne povedať, že aj lacné tonery sú dostatočne kvalitné a oplatí sa ich nákup.

toner

Lacný toner nemusí poškodiť tlačiareň

Často sa hovorí, že lacný toner môže nenapraviteľne poškodiť tlačiareň. Toto tvrdenie je značne pritiahnuté za vlasy a v dnešnej dobe už určite nie všeobecne pravdivé. Samozrejme stále sa nájde na trhu viacero špekulantov, ktorí renovujú tonery nekvalitne, ale týchto ľahko odhalíte. Hlavným ukazovateľom je neposkytovanie záruky na lacný toner.

Pri kvalitných lacných toneroch vám predajca spravidla vždy poskytuje záruku na kvalitu. Pokiaľ predajca záruku neposkytuje, je jasné, že niečo nie je v poriadku. Pozor si treba dať pri nekvalitných lacných toneroch, ktoré ak sa vysypú v miestnosti sú tak jemné, že prejdú aj filtrom vysávača. Neskôr sa môžu nalepiť na dýchacie ústrojenstvo a spôsobovať vážne zdravotné problémy. Preto ak sa toner začne vysýpať určite ho treba čo najrýchlejšie ekologicky zlikvidovať.

Pri nákupe lacných tonerov je preto potrebné sa spoliehať na overené a vyskúšané firmy. Jednou z takýchto je OfficeLand, ktorý je overeným slovenským predajcom.