Lacné okuliare na čítanie sa vám kupovať neoplatí

okuliare na čítanieDnes už sú bežnou súčasťou regálov v obchodných domoch aj lacné okuliare na čítanie. Mnohí ľudia tak s radosťou „riešia“ svoj problém ďalekozrakosti, pretože je to podľa nich časovo aj finančne menej náročné. Nemusia tak absolvovať návštevu očného lekára, vyšetrenie, výber okuliarov v optike ani nemusia čakať na vyhotovenie sklíčok do okuliarov presne na mieru.

Ako dlho však môže byť takéto šetrenie času a peňazí efektívne? Kedy sa vám oplatí kúpiť lacné okuliare na čítanie z hypermarketu a kedy to radšej neriskovať? Čítajte a dozviete sa viac v našom dnešnom článku venovanom špeciálne tejto téme.

Kedy je vhodné kúpiť si lacné okuliare na čítanie?

Okuliare na čítanie, ktoré sa objavujú v čoraz väčšom množstve na pultoch rôznych obchodných reťazcov by sa dali jednoducho definovať aj ako „okuliare na jedno použitie“. Ich kúpa sa vám oplatí iba v jednom prípade – pokiaľ vycestujete napr. na dovolenku a doma si zabudnete svoje normálne okuliare alebo v iných naliehavých prípadoch, kedy potrebujete rýchlo a lacno vyriešiť svoj zrakový problém pri čítaní knihy či časopisu.

V týchto prípadoch to radšej neriskujte…

Lacné okuliare na čítanie, ktorých výberu nepredchádzala návšteva očného lekára či očnej optiky sú však absolútne nevhodné na bežné a hlavne dlhodobé nosenie. Ako uvádzajú odborníci, najhoršie je, ak ich používate pri práci s počítačom.

Totižto, žiadne z nich sa neprispôsobia presne potrebám vašich očí. Vy ako laik síce môžete približne odhadnúť veľkosť dioptrií, ktoré vám uľahčia čítanie, avšak sú parametre, ktoré bez očného lekára určiť nedokážete. Sem patrí napr. vzdialenosť vašich zreníc, miera zakrivenia rohovky, príp. rozdiel medzi veľkosťou dioptrií, ktoré potrebujete pre pravé a ľavé oko.

Do zraku sa oplatí investovať!

okuliare na čítaniePráve z tohto dôvodu, aby vaše okuliare na čítanie boli presne prispôsobené vašim potrebám a potrebám vašich očí je nutné, aby ste absolvovali vyšetrenie u svojho očného lekára a následne zainvestovali do kvalitných okuliarov, ktorý vám nie len že pomôžu pri ťažkostiach s videním na blízko, ale vám aj poskytnú ochranu pred ďalším poškodením zraku.