Kvalitné svietidlá z Turecka

svietidláPri spomenutí krajiny ako Turecko, veľa ľuďom napadne lacné zlato, nekvalitné oblečenie alebo prípadne vysnívaná dovolenková destinácia. Avšak v dnešnej dobe sa o Turecku hovorí aj ako o výrobcovi kvalitných svietidiel, ktoré už majú pevné meno na európskom a teda aj slovenskom trhu. Aké sú teda svietidlá vyrábané práve v Turecku a na čo si treba dávať pozor v porovnaní s inými výrobcami?

Aj toto sa vám posnažím priblížiť v tomto mojom článku. Hoci nie som profesionálny predajca ja sám, pokúsim sa vám priniesť čo možno najpresnejšie informácie vzhľadom na moje skúsenosti nadobudnuté v praxi, teda hlavne pri montáži svietidiel.

Treba sa báť svietidiel z Turecka?

svietidláOdpoveď je jednoznačná, rozhodne nie. Dôvodov na toto moje tvrdenie je hneď niekoľko. Za prvé, všetky legálne dovážané a predávané svietidlá z tejto krajiny musia spĺňať všetky európske štandardy a normy. Bez nich je totiž ich predaj na trhu EÚ zakázaný. Pokiaľ by to nespĺňali, tak predajcovi hrozia vysoké pokuty, ba až zákaz činnosti.

Za druhé, svietidlá z Turecka ponúkajú už dlho zavedení predajcovia spolu so svietidlami európskych ako aj čínskych výrobcov. Teda je jasné, že sa nejedná o krátkodobý pokus s novým tovarom. Inak by títo stabilní hráči na trhu so svietidlami neriskovali s nekvalitným tovarom. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že si pokazia dlho budované a starostlivo pestované dobré meno. A práve dobré meno predajcov je to, čo je v dnešnej konkurenčnej dobe pri svietidlách dôležité.

Svietidlá z Turecka majú svoje špecifiká

Samozrejme je potrebné pri týchto svietidlách brať do úvahy, že sa nejedná o precízny nemecký výrobok. Teda je možné, že občas v balení nájdete o skrutku menej, prípadne montážny otvor bude posunutý o niekoľko milimetrov. Toto však rozhodne nespôsobuje žiadne funkčné a ani estetické zmeny pri ich využívaní.

Takže, aby som to zhrnul. Svietidlá vyrábané a dodávané z Turecka sú jednoznačne konkurencie schopné a dokonca niekedy aj kvalitnejšie spracované ako niektoré typy vyrábané v EÚ. Treba si len vyberať u kvalitných predajcov, trebárs aj na internete.