Pre ktoré autorádiá sa oplatí šalieť?

Stále váhate, či povedať svojmu starému autorádiu zbohom, alebo sa ho naposledy pokúsiť opraviť? Pravdupovediac, radšej investujte do nového modelu, ktorý vám ušetrí námahu a čas pri nalaďovaní rôznych staníc a prídavných funkcií. Aj keď sú jednorazové náklady vyššie, postupne zistíte, že to skutočne malo zmysel.

autorádiá
Autorádiá do auta patria.

Skvelý výber garantujú autorádiá v jednoduchom, ale v modernom dizajne a s predvoľbami na počúvanie hudby, prehrávanie videí a uskutočňovanie hovorov. Podľa týchto indícií už stopercentne viete, že ste si pred časom vybrali naozaj správne? Autorádiá nemajú slúžiť len na zútulnenie a „rozžiarenie“ interiéru vozidiel, ale predovšetkým na zlepšenie vašich komunikačných a informačných možností.

Prehľadné, ale zato nabité funkciami

Dôležité je všímať si aj prehľadnosť displeja, jeho veľkosť, možnosti podsvietenia a ovládania aj za tmy či len za zníženej svetelnosti. V podstate displej autorádia sa stane vaším jediným oporným bodom, pomocou ktorého nebudete chcieť zisťovať len názvy rozhlasových staníc a nasledujúcich pesničiek.

autorádiá
Autorádiá prinášajú množstvo zábavy na cestách.

Zážitkové autorádiá

Dnes už nám jednoducho nestačí, že autorádiá okrem FM vysielania ponúkajú aj prehrávanie MP3 súborov z USB či z pamäťovej karty. Práve vylepšené modely s možnosťou zahájiť handsfree komunikáciu a s podporou Apple či Android zariadení idú ako na dračku. Áno, na trhu už bežne nájdeme modely s predvoľbou na približne 20 a viac funkcií. Dôležité je aj napájanie zosilňovačov zvuku, vstup pre zadnú kameru a dokonca možnosť pripojiť naraz 2 telefóny.

Pre lepší zážitok si môžete vyberať z rôznych farieb podsvietenia – červená, zelená alebo modrá, a to v rôznej intenzite. O bezpečnosti a ochrane nových modelov vás presvedčia kryty a vysoko odolné panely. Na svoje autorádiá sme zvlášť citliví, a preto si ich môžeme chrániť aj kódom, šifrovaním alebo hlasovou autorizáciou. Aj taká je dnes realita v oblasti doplnkového príslušenstva do auta.