Kúzelník – to je povolanie a životný štýl

Kúzelnícke predstavenie je vynikajúcim spestrením každej detskej oslavy alebo iného typu zábavy pre deti. Niektoré deti sa na základe kúzelníckeho predstavenia, ktoré vidia po prvý krát, túžia sami stať kúzelníkmi a niektorým to skutočne vyjde. Tým chcem povedať to, že takéto povolanie sa rodí v hlave už v detstve. A možno je to niečo, s čím sa človek musí jednoducho narodiť. Každopádne je to záľuba či presvedčenie, s ktorým daný človek rastie a napĺňa ho to do takej miery, že si žiadnu inú profesiu pre samého seba ani nedokáže predstaviť. A keďže v tomto svojom kúzelníckom svete existuje od malička, je prirodzené, že to tak trochu prenáša aj do „civilu“. Môžete si to všimnúť na skúsených známych kúzelníkoch. To, ako gestikulujú, pohyby ich rúk, alebo niekedy kladenie otázok, toto všetko občas aj pri obyčajnej konverzácii s kúzelníkom v civile vám môže pripomínať akoby išlo o predstavenie. Kúzelník si vyberá stále rovnaké oblečenie, resp. podobné tomu z vystúpenia. Ide jednoducho o životný štýl.

kúzelník
Kúzelník má svoj svet, o ktorý sa rád podelí počas predstavenia.

Kúzelník sa učí celý život

Žiaden kúzelník nemôže ovládať povedzme 25 trikov a dosť, aj keď na začiatok k prvému zábavnému predstaveniu to možno stačí. Nejde len o jeho vlastný rast ale aj o náročnosť divákov. Niektoré triky, ktoré kedysi zaujali aj dospelých, dnes už aj deti „prekuknú“. Je preto nesmierne dôležité pre kúzelníka neustále hľadať nové a zaujímavé spôsoby ako vytvoriť nezabudnuteľné kúzelnícke predstavenie pre deti či dospelých. Taktiež existuje množstvo predmetov alebo sfér, ktoré môžu kúzelníci zapojiť do svojich kúzel. Samozrejmosťou sú karty. Potom sú ľudia a malé zvieratá (zajace, holuby, myšky), rôzne malé predmety (ako kvety, stužky, šatky, lopty), a neskôr to prechádza do väčších predmetov alebo zvláštnejších podôb (ako vo vzduchu alebo vo vode). Stále je možnosť  nového typu kúzla a preto sa pravý kúzelník neustále učí.

kúzelník
Kúzelník sa učí po celý svoj život.

Ak vám vaše dieťa povie, že chce byť kúzelníkom

Mnoho detí to povie. No ak si všimnete, že sa vaše dieťa o to zaujíma viac ako týždeň, ide pravdepodobne o jeho budúce povolanie. Nebráňte mu v tom. Je to niečo, čo daného človeka, ktorý je na to stavaný, úplne pohltí, stiahne a už nepustí. Pre úspešnosť je však potrebné neustále trénovať a zdokonaľovať svoje kúzla.