Kúzelníci – nechajte sa inšpirovať Davidom Copperfieldom

Nikomu z nás určite nie je neznáme meno David Copperfield. Kúzelníci z celého sveta ho uznávajú, je legendou v tomto odvetví a najznámejším iluzionistom na svete. Čo však o ňom v skutočnosti viete? Prečítajte si viac v tomto článku.

Kúzlam sa začal venovať už ako dieťa

kuzelnici-coperfield
Tomuto človeku môžu ostatní kúzelníci len závidieť

V prvom rade treba povedať, že David Copperfield sa vlastným menom volá David Seth Kotkin a v tomto roku oslávi už 58. narodeniny svojho života, ktorý začal jeho narodením v roku 1956 v New Jersey. Jeho vášeň pre „mágiu“ sa prejavila už v detstve, keď sa vo svojich siedmych rokoch naučil prvý trik s kartami od svojho starého otca (mimochodom, dodnes ho má stále v repertoári svojej show). Ako 12-ročný chlapec sa mágii začal venovať aj profesionálne a kúzelníci zo Spoločnosti amerických kúzelníkov ho medzi sebou privítali ako historicky najmladšieho člena ich klubu. Doteraz mu stále patrí toto prvenstvo. Vedeli ste, že na univerzitách v New Yorku sa mágia dokonca aj prednáša? David Copperfield ju tam prednášal už ako teenager vo veku 16 rokov.

Profesionálni kúzelníci to nemajú ľahké

Verili by ste tomu, že David Copperfield ešte aj dnes robí takmer 500 vystúpení ročne? Každé z nich priláka aj po tých rokoch neuveriteľné množstvo jeho fanúšikov a je záhadou odkiaľ čerpá stále nové a nové nápady, aby si udržal svoju popularitu. Rekordy, ktoré tento kúzelník pokoril, mu zaiste ostatní kúzelníci môžu len závidieť. Doteraz jeho živé show videli viac ako 3 miliardy divákov až v 40 krajinách sveta! Kto iný sa ešte môže pochváliť niečím podobným? Ak sa pýtate, koľko mu priemerne trvá príprava jedného kúzla tak, aby ho mohol následne použiť na vystúpení, je to vraj až 2,5 roka (no kúzlo lietania si pripravoval dlhých 7 rokov, kým ho uvideli jeho diváci na predstavení).

Tento stručný životopis najznámejšieho kúzelníka Davida Copperfielda v nasledujúcom článku obohatíme o niekoľko kúziel, ktoré už predviedol počas svojej kariéry, a o ktorých ste doteraz možno ani len netušili.