Kurzy, ktoré vás v živote posunú daľej

Dnešnej ubehanej dobe často ľudia zabúdajú sami na seba a hlavne na rozvíjanie svojich schopností. Už v starom Grécku filozofia tvrdili, že človek sa potrebuje vzdelávať a posúvať ďalej svoje vedomosti a zručnosti. Rád by som vám ukázal, teda opísal pár kurzov, ktoré sa dajú navštevovať aj po večeroch. Čo tak  namiesto večerného vylihovania na gauči zvoliť aktivitu, akou sú kurzy, ktoré vás posunú v živote daľej?

Kurzy
Naučte sa tancovať ako profesionál.

Jazykové kurzy

Dneska už nie je problém si nájsť kurz cudzieho jazyka. Najčastejšie sa jedná o Angličtinu a Nemčinu. Netreba zabúdať, že existujú aj ďalšie jazyky. Len sa treba zamyslieť, kedy ste sa naposledy pozastavili nad nejakým cudzím jazykom, že sa vám páčil. Môže to byt ľubozvučný jazyk, ako napr. Francúzština, či energická Španielčina. Možno aj troška exotickejšie jazyky ako Čínština, alebo stará dobrá Ruština. Na internete nájdete mnoho kurzov, ktoré dokonca nemusíte navštevovať osobne, ale iba cez videokonferencie z pohodlia svojho domu.Stará ľudová múdrosť tvrdí, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Tak sa treba rozhýbať a niekam sa zapísať.

Tanečné kurzy

Hodiny tanca sú momentálne úplné na vrchole dopytu. Je to veľmi príjemne strávený aktívny čas, pri ktorom sa dá veľmi ľahko upraviť hmotnosť a ešte sa aj zabaviť. Skúste si spomenúť ako ste sa naposledy nasmiali, keď ste skúšali tancovať. Asi každý si na spoločenskej akcii neraz povedal, že by sa rád naučil spoločenské tance. Najmä ženy by takéto kurzy, určené pre mužov prijali, lebo došliapané nohy pri valčíku nie sú moc príjemne. Ponúk je veľa ,len treba vybrať a potom sa premôcť a daný kurz dokončiť.

Kurzy
Navštívte napr. kurz sebaobrany.

Kurzy sebaobrany

Toto je veľmi dobrá voľba hlavne pre ľudí, ktorý vstávajú skoro ráno, alebo naopak, chodia domov nočnými spojmi. Máte pri dome park alebo tmavú uličku? Každý z nás pozná ten nepríjemný pocit, keď sa bojíme. Ale čo tak s ním troška zabojovať? Už dávno neplatí, že takéto kurzy sú len pre bitkárov. Práve naopak, na takýchto kurzoch ľudia a hlavne inštruktori odmietajú trénovať ľudí, ktorí majú potencionál ohrozovať druhých. A treba si uvedomiť, že tieto kurzy, ako Krav maga, karate alebo Wing Tzun sú určené ako pre mužov, tak aj pre ženy. Vyučujú aj psychológiu a ako sa vyhnúť nebezpečným situáciám, či ako sa zachovať v konkrétnych situáciách. Tak si povedzte stop strachu, zaraďte rýchlosť a navštívte takýto kurz. Väčšina kurzov ponúka dokonca prvý tréning zdarma a až potom sa môžete rozhodnúť či je to pre vás vhodné.