Kurz sebaobrany pre ženy ako veľký pomocník v núdzi

Život nám stavia pod nohy mnohé prekážky, ktoré musíme zdolávať, aby sme boli šťastní a prežili ho naplno. Medzi ne patrí aj kriminalita, ktorá z našich miest nezmizne mávnutím čarovného prútika. Chrániť si svoj život a svoj majetok patrí medzi základné ľudské potreby. Život a zdravie máme iba jedno a na majetok sa neraz poriadne nadrieme. To, že kriminálnik má potrebu nám ublížiť, alebo nás okradnúť, mu nedáva právo tak aj urobiť. Preto je na mieste zamyslieť sa, ako by sa dalo podobným scenárom zabrániť. Muži s osobnou obranou až taký problém nemajú. Jednoduchším cieľom sú však nežnejšie polovičky, ktorým chýba sila, ktorú by v boji proti útočníkovi využili. Existuje však kurz sebaobrany pre ženy, kde sa naučia efektívne ubrániť aj bez nutnosti využitia veľkej fyzickej sily. O čom hovoríme?

kurz sebaobrany pre ženy
Kurz sebaobrany pre ženy sa vypláca.

Kurz sebaobrany pre ženy v znamení Krav Maga

Medzi obranné techniky, ktoré sa po Slovensku začali rozmáhať, patrí aj Krav Maga. Tento bojový systém sebaobrany vznikol v Izraeli. Využívali ho, a aj naďalej využívajú elitné vojenské jednotky, polícia a aj ďalšie izraelské bojové bezpečnostné zložky. Slúži na sebaobranu v bezprostrednom kontakte s útočníkom so zbraňou. Krav Maga však nie je len výsadou Izraela. Vo veľkom inšpirovala aj iné svetovo známe jednotky, ako napríklad elitnú francúzsku GIGN, alebo Belgickú armádu. Pokiaľ ste ženou, ktorá sa necíti dvakrát bezpečne vo svojom bydlisku, nenechajte sa odradiť. Kurz sebaobrany pre ženy pomocou Krav Maga zvládnete určite hravo aj vy.

kurz sebaobrany pre ženy
Kurz sebaobrany pre ženy je užitočný pomocník.

O čom je vlastne Krav Maga?

Ide o modernú, praktickú sústavu sebaobranných techník, ktorá svojimi vlastnosťami zodpovedá dnešnej rýchlej dobe. Absolútnou podstatou Krav Maga je naučiť sa zaregistrovať vyhrotenú situáciu a vycítiť tak nebezpečie v podobe možného napadnutia. Medzi základy patrí pokus o vyhnutie sa fyzickej konfrontácii. Pokiaľ k nej dôjde, je vašou úlohou odpovedať primeranou silou. To znamená, zabrániť útočníkovi napadnutiu a zároveň ho nezraniť. Pokiaľ uvažujete nad takýmto kurzom, na internete ľahko nájdete hodiny Krav Maga aj vo vašom meste.