Kupujete sandále? Dobre zvážte použitie

Keď hovoríme o pohodlnej obuvi v lete, žiadny typ nepredčí sandále. Či už ich budete nosiť pre funkčnosť alebo módnosť, sú skvelým spôsobom ako ochladiť nohy v letný deň. Neexituje však len jeden druh sandálov. Niektoré sú čisto módnym doplnením outfitu a pri dlhom nosení môžu zanechať vaše nohy v nepohodí a bolestiach z odrenín. Najlepšie sandále sú kombináciou štýlu, funkčnosti a zabezpečujú, aby vaše nohy boli stabilné, chránené a vy ste sa cítili pohodlne. Sú pevné a trvanlivé, zároveň však dosť flexibilné na to aby poskytli nohe možnosť slobodného pohybu.

sandále
Sandále vhodné do mesta

Sandále na každú príležitosť

Väčšina ľudí mieri vonku v teplom počasí za cvičením alebo zábavou. Pešia turistika, výlety na pláž a dovolenky, pikniky v parku, alebo záhradné párty, grilovačky a letné svadby sú len niektoré z činností, ktoré sú spojené s teplými slnečnými dňami. Tí, ktorí dávajú prednosť sandálom pred akýmkoľvek iným typom obuvi, nájdu na trhu sandálky na každú príležitosť.

sandále
Obuv na turistiku

Stačí si vybrať

Sandále na turistiku sa vyznačujú hlavne robustnou podošvou a pevnými remienkami, ktoré musia dokonale obopnúť a spevniť nohu. Takéto sandále chránia nohy a dodávajú stabilitu každému kroku. Podobným typom sú otvorené topánky na vodné športy ako napríklad raftovanie. Rovnako sa vyznačujú zvýšenou stabilitou, niektoré prvky sú však odľahčené. Špeciálnym druhom športových sandálov sú tie s uzavretou špičkou. Tieto sandále poskytujú extra ochranu palcov, takže sú vhodné na náročnejšie túry alebo ľahké lozenie po skalách.

sandále
Spoločenské, určené najmä do interiéru…

Módne sandáliky neposkytujú ani zďaleka takú podporu a ochranu ako vyššie spomenuté. Ideálne sú však na doplnenie letných šiat, krátku prechádzku po meste alebo na pláž. Sandále typu Huarache sú špeciálnym typom módnych sandálov, ktoré sú vyrobené zväčša z kože a vyznačujú sa veľkým počtom remienkov po celej dĺžke topánky. Medzi sandále môžeme zaradiť aj flipflopy – žabky, ktoré sú vhodné len na krátke pochôdzky, pretože nositeľovi neposkytujú žiadnu stabilitu ani oporu, kvôli podrážke len z jedného materiálu a len jednému remienku.