Kúpeľňový nábytok – kvalitný, funkčný a štýlový

kúpeľňový nábytok
Domáca oáza pohody

Kúpeľne sú dôležitou súčasťou našich domácností, sú miestom, kde svoj deň rannou hygienou začíname a večernou zase ukončujeme, miestom, kde sa skrášľujeme alebo aj miestom, kde relaxujeme, napr. pri uvoľňujúcom kúpeli vo vani plnej peny. A práve preto je veľmi dôležité, aby sme sa aj v tomto priestore cítili čo možno najpríjemnejšie, dostatočne komfortne a útulne. Prvým predpokladom takýchto príjemných pocitov z kúpeľňového priestoru je vkusne zariadená, čistá a uprataná kúpeľňa, kde má každá vec svoje miesto a k tomu nevyhnutne potrebujeme vhodne zvolený kúpeľňový nábytok s dostatočným množstvom úložného priestoru.

Vyberáte kúpeľňový nábytok? Buďte skutočne náročný!

Ak sa rozhodneme vkusne, štýlovo a prakticky zariadiť kúpeľňu, musíme pri výbere nábytku zohľadniť niekoľko dôležitých kritérií, ako napr. dispozíciu a rozmery miestnosti. Dôkladne premerajte celý priestor a hľadajte najlepšie varianty pre umiestnenie jednotlivých kúskov, ktoré poskytnú dostatok úložných priestorov, pričom nezaberú veľa miesta, aby kúpeľňa nepôsobila príliš zapratane.

kúpeľňový nábytok
Biely kúpeľňový nábytok

Riešením sú napr. rôzne závesné či umývadlové skrinky z kvalitného materiálu určeného pre použitie do vlhkého prostredia kúpeľní. Kúpeľňový nábytok musí každodenne odolávať veľkej záťaži, buďte preto pri jeho výbere naozaj náročný na kvalitu aj za cenu vyššej investície.

Keď kúpeľni kraľuje biela farba…

Biela farba v kúpeľni patrí k mimoriadne obľúbeným. Nielenže je akýmsi symbolom čistoty ale dokáže krásne rozžiariť, presvetliť a opticky zväčšiť aj menší a tmavší priestor bežných panelákových kúpeľní. Kúpeľňový nábytok v bielom prevedení dnes nájdete na trhu v hojnom zastúpení najrôznejších dizajnov, ktoré sa prispôsobujú aktuálnym trendom, ako je napr. povrchová úprava vo vysokom lesku.

Biely kúpeľňový nábytok má aj ďalšiu veľkú výhodu, pretože nás nijako neobmedzuje a nezaväzuje v ďalších farebných kombináciách a pokojne ho môžete doplniť doplnkami, ako sú napr. osušky, koberčeky, úložné boxy či koše na bielizeň v rôznych pestrých či pastelových farbách. Biela farba nábytku je vhodná aj pre rôzny štýl bývania, či už moderný minimalistický, vintage alebo škandinávsky. Viac sa o kúpeľňovom nábytku dočítate TU.