Kuchynské linky – vyberte si správne

kuchynské linky
Kuchynské linky s množstvom úložnému priestoru

Pri výbere skriniek pre vašu kuchyňu, zvážte niekoľko hľadísk pri rozhodovaní. Pozerajte na dostupnosť, finančnú náročnosť a v neposlednom rade na dizajn.

Kuchynské linky si môžete poskladať zo štyroch základných typov skriniek

Základné skrinky. Štandardná hĺbka skrinky je 60 cm a je 90 cm vysoká. Hĺbka môže byť zvýšená až na 70 cm u niektorý skriniek na zákazku. Kuchynské linky zostavené z týchto komponentov sa jednoducho montujú od zeme a prichytávajú do stien.

Nástenné skrinky majú zvyčajne hĺbku 30 cm až 45 cm u liniek na zákazku. Tieto skrinky musia mať menšie rozmery, aby po naplnení aj ťažkým obsahom, boli pevne uchytené v stene.

Vysoké skrine majú na výšku od 210 po 220 cm. Slúžia zvyčajne ako špajza pre potraviny alebo je možné do nich umiestniť chladničku, aby mala rovnaký povrchový dizajn ako zvyšok kuchyne. Špeciálne skrinky sa používajú na maximalizáciu úžitkového priestoru. Medzi špeciálne skrinky patria napríklad rohové skrinky, skrinka na fľaše, skrinky pod umývadlo alebo skrinka, do ktorej je zapustená varná doska.

Dostupnosť skriniek a montáž

kuchynské linky
RTA skrinky sú ľahko dostupné a rýchlo sa montujú

Kuchynské linky sú zoskupené do troch tried podľa dostupnosti a možnosti montáže: pripravené-na-montáž (RTA), skladom alebo skrinky na zákazku. Na začiatku výberu sa rozhodnite koľko chcete do kuchynskej linky investovať a potom si začnite prezerať ponuku.

RTA skrinky sú ľahko dostupné a konštruované s ohľadom na náklady. Takéto kuchynské linky si doveziete v krabiciach a poskladáte priamo doma. Preto je ich cena z pomedzi ponúkaných najnižšia.

Kuchynské linky, ktoré sú skladom sú zostavené z už zmontovaných sériovo vyrábaných skriniek, ktoré sú vyrábané v štandardných veľkostiach a farbách. Môžete si vybrať istý počet modulov, ktoré doma už len zavesíte.

Skrinky na zákazku vám ponúknu najväčšiu rozmanitosť v štýloch, materiáloch, povrchových úpravách a doplnkoch. Samozrejme ich vyhotovenie je časovo aj finančne náročnejšie. Zvyčajne však služby zahŕňajú aj montáž kuchynskej linky.