Kuba si vás získa okamžite po vašom príchode

Kuba je krajinou, ktorá vás zasiahne. Pri návšteve tohto geograficky významného ostrova v Karibskom mori môžete mať neustále pocit, že tu zastal čas v 50. rokoch. A veru, niečo na tom skutočne bude. Od roku 1953-1959 tu zúrila revolúcia, ktorá započala vojenským prevratom. Táto udalosť uvrhla krajinu do obrovského marazmu, ktorý trvá vlastne dodnes. Kuba sa takmer stala symbolom celosvetovej tragédie ešte počas studenej vojny medzi USA a Ruskom. Rusi tu mali rozložené atómové bomby, ktoré sa našťastie nikdy nepoužili. Tretím medzníkom bola obrovská utečenecká kríza v 80. rokoch, kedy preplnené loďky mierili na americkú Floridu. Medzi nimi sa nachádzali aj zločinci, ktorí sa postarali o drogový boom v Miami.

kuba
Pláže a legendárne autá. Aj taká je Kuba.

Kuba ako ideálne miesto pre oddych

Chcete si oddýchnuť pri kubánskej cigare a lahodnom rume na žiarivo čistej pláži? Kuba je tým pádom skvelým miestom práve pre vás. Najvyššia sezóna trvá od novembra do mája, čo je čas kedy tu turizmus dosahuje najvyššiu úroveň. Od júla až do októbra tu ľudia čelia hurikánom a tropickým búrkam, či dažďom. Kuba je miestom, na ktoré mieria turisti z celého sveta počas celého roka. Prístup domácich k turistom je veľmi dobrý. Nakoľko bežný domáci zarobí mesačne 20-30 dolárov, je v ich vlastnom záujme turistom pomáhať. Nie je však nič neobvyklé ak si od vás vypýtajú nejaké peniaze v prípade, že potrebujete poradiť napríklad ohľadom cesty. To platí najmä pre typické destinácie ako Havana, Vinales alebo Trinidad. Nezištní a pohostinní k vám budú skôr v oblastiach, ktoré ešte nie sú turizmom natoľko napadnuté.

kuba
Kuba ponúka turistom takéto čisté pláže.

Letenky nie sú drahé, pripravte sa však na vybavovanie víz

Letieť sa dá na Kubu priamo z Viedne a letenky dokážete behom roka nájsť aj v cenovej relácii 350-400€. Rátajte s tým, že na Kubu sa bez víz nedostanete. Vybaviť si ich môžete na kubánskej ambasáde v Bratislave, alebo priamo v cestovnej kancelárii. Platia maximálne 30 dní, ale ak by ste chceli pobudnúť dlhšie, dá sa to priamo na imigračnom v Havane. Ich cena sa pohybuje okolo 22€. Telefóny a internet je pre domácich vecou takmer neznámou, preto sa nečudujte ak niekde nenarazíte na internetové pripojenie, čo je zároveň aj dobrou správou ak si chcete oddýchnuť od technológií, ktorých máme v živote beztak dosť. Prajeme príjemný dovolenkový pobyt v tejto perle Karibiku!