Kreatívne hračky do interiéru aj exteriéru

Hračky neodmysliteľne patria k detstvu – o tom niet žiadnych pochýb. Pri ich výbere si však len málokedy uvedomujeme, že úlohou hračiek nie je iba to, aby sme s ich pomocou deti zabavili alebo im skrášlili detskú izbu. Jednou z hlavných úloh, ktoré hračky majú, je, aby deťom už od útleho detstva napomáhali pri ich vývine a rozvoji ich schopností. A práve na to najlepšie slúžia kreatívne hračky, ktoré deťom pomôžu rozvíjať ich fantáziu, predstavivosť a tvorivosť. Predstavme si teda niekoľko tipov na skvelé kreatívne hračky.

Hráme sa na povolania

Už od malička deti radi napodobňujú to, čo vidia u dospelých a práve preto medzi najobľúbenejšie detské hry patria aj hry na rôzne povolania. Pamätáte si ešte ako ste sa vy s radosťou hrávali na predavača, doktora alebo kuchára? Vhodnou hračkou pre deti teda môže byť napríklad doktorský kufrík, pokladňa spolu s nákupným košíkom plným potravín alebo detská kuchynka.

detská kuchynka
Každé dievčatko ocení svoju vlastnú detskú kuchynku.

Výtvarné pomôcky

Medzi kreatívne hračky patria napríklad aj výtvarné pomôcky. Od tých najjednoduchších, ako sú napríklad farbičky, pastelky, vodové či temperové farby až po tie špecifickejšie, ako napríklad čarovná tabuľka na kreslenie alebo sady na vytváranie rôznych doplnkov. Dievčatá určite poteší sada na výrobu šperkov, chlapci zasa radi prejavia svoju kreativitu pri vedeckých experimentoch.

kreslenie a maľovanie
Kreslenie a maľovanie bezpochyby patria medzi najkreatívnejšie činnosti pre všetky deti.

Hudobné nástroje

Chcete svoje deti už od raného detstva viesť k láske k umeniu? Potom niet lepších hračiek ako sú hudobné nástroje. Chlapcov aj dievčatá zväčša poteší, ak môžu robiť „rámus“ napríklad vďaka detskému bubnu, klavíru či obyčajnej píšťalke – v tomto smeru sú možnosti neobmedzené. Potom záleží už len na rodičoch, koľko takýchto hudobných vystúpení doma zvládnu 😊.

kreatívne hračky
Prebuďte muzikanta vo vašej ratolesti.

Kreatívne hračky do exteriéru

Kreatívne hračky nepatria výlučne iba do interiéru, rozvíjať svoju kreativitu môžu predsa deti aj v exteriéri. Ak máte dom so záhradou, určite by na nej nemalo chýbať detské pieskovisko, ak bývate v bytovke, odporúčame kúpiť deťom kriedy a vybehnúť s nimi na ulicu. Chystáte sa na dovolenku? Potom určite nezabudnite do kufra zbaliť aj kreatívne hračky na pláž!