Krásne živé kvety nesmú chýbať na žiadnej svadbe!

kvety
Živé kvety by určite nemali pri svadobnej výzdobe chýbať

Kvety sú a vždy boli súčasťou slávnostných udalostí, symbolom lásky, vďaky, túžby, úcty či nádeje a práve pomocou kvetov toho môžeme veľa povedať aj bez slov. Kvety sú tiež nekonečnou inšpiráciou aj pre umelcov, maliarov či básnikov…

Kvety k nášmu životu jednoducho patria, lebo ho robia krajším, farebnejším a plným vône.

A sú to práve kvety, ktoré sú tiež neodmysliteľnou súčasťou každej svadby, nech sa koná v akomkoľvek štýle a priestore.

Sprevádzajú nás celou touto slávnostnou udalosťou od začiatku až po koniec, od svadobnej kytice pre nevestu a pierka pre ženícha, cez kvety v krásnom svadobnom účese nevesty až po kytice kvetov od gratulantov a kvetinovú výzdobu kostola (prípadne iného miesta obradu),  svadobnej sály, torty aj auta.

Aké kvety vybrať na svadbu?

V prvom rade jednoznačne len a len živé a žiadne umelé napodobeniny, ktoré sa na takúto výnimočnú udalosť, akou je svadba, jednoducho nehodia.

Pri výbere kvetov a kvetinovej výzdoby na svadbu je potrebné brať svadbu ako jeden celok, kde by malo byť všetko vo vzájomnom súlade, preto aj druhy a farby  kvetov vyberáme podľa štýlu, v akom sa bude celá svadba niesť (napr. romantická, moderná, tradičná, luxusná) a tiež podľa svadobných šiat a kytice nevesty. Je to najčastejšie nevesta, ktorá si určuje kvety a typ svadobnej kytice a tým aj celej kvetinovej výzdoby na svadbe. Medzi najobľúbenejšie farby patria prírodné odtiene kvetov, ktoré bývajú  prípadne kombinované s jednou výraznejšou farbou napr. ružovou, žltou či fialovou. Ruže, tulipány, hortenzie, pivonky, frézie, sedmokrásky, kala, ľalia, iris, gardénia či orchidea sú krásne a veľmi populárne kvety na súčasných svadbách.

Kvety a nevesta

Najkrajšou a najdominantnejšou však býva takmer vždy svadobná kytica a ostatná kvetinová výzdoba už len jemne dopĺňa jej krásu. Ak je naopak svadobná kytička len veľmi jemná a decentná, môže byť kvetinová výzdoba dominantnejšia a výraznejšia.

kvety
Kvety a nevesta – ako by mali spolu ladiť?