Kovový záhradný nábytok – záhrada je pre oddych

Kedysi mali ľudia záhradu iba na prácu, pestovali v nej zeleninu a ovocie, tvrdo pracovali a o nejakej terase ani neuvažovali. Doba sa ale mení a záhrada dnes už nie je ani tak úžitkovou ako oddychovou zónou. Jednoducho miesto, kde si každý z nás po ťažkom dni v práci chce trochu oddýchnuť a načerpať nové sily. Aby ste sa ale vo svojej záhrade, poprípade na terase cítili čo možno najpohodlnejšie, potrebujete si zadovážiť vhodný nábytok do záhrady. Na výber máte rôzne prevedenia, veľkosti aj materiály, no mimoriadne obľúbený je momentálne práve kovový záhradný nábytok, ktorý dodá vašej záhrade nádych nostalgie a štýlu. Kovový nábytok má svoje neopísateľné čaro, ktorému podľahne úplne každý!

kovový záhradný nábytok
Jednoduchá elegancia a príjemný vintage vzhľad

Kovový záhradný nábytok – ach, ten vidiek!

Ak sa chcete vo svojej záhrade cítiť ako na luxusnej dovolenke niekde v Toskánsku, určite si zadovážte kovový záhradný nábytok. Nielenže je neobyčajne praktický, ale aj krásny na pohľad, preto si môžete byť istí, že vaša návšteva vám ho bude určite závidieť. Obzvlášť obľúbený je kovový záhradný nábytok vo vidieckom štýle obohatený o zaujímavú patinu a krásne ornamenty a detaily, ktoré potešia oči aj dušu. Či už si kúpite stôl so stoličkami, lavičku, kreslo alebo hojdačku, kovový nábytok vnesie do vašej záhrady romantickú atmosféru a eleganciu. Poteší vás však aj ľahká údržba, odolnosť a pomerne výhodné ceny, tak na čo ešte čakáte? Hor sa nakupovať!

kovový záhradný nábytok
Kovový záhradný nábytok – pohodlne sa usaďte…

Kovový záhradný nábytok – hliník či kov?

Pri kúpe kovového nábytku do záhrady sa však nenechajte uniesť iba jeho krásnym vzhľadom a všímajte si aj kvalitu. Kovový nábytok sa vyrába buď z kovu alebo hliníka, pričom každý z nich má svoje pre aj proti. Kov je pevný a má výbornú nosnosť, no je chladný a dosť ťažký, čo pri sťahovaní nábytku nemusí každému vyhovovať. Hliník je naopak nesmierne ľahučký, rovnako pevný a výborne odoláva poveternostným vplyvom, no na čaro a eleganciu kovového nábytku sa ani nechytá. Stretnúť sa môžete aj s tzv. duralovým nábytkom (zliatina hliníka a medi), ktorý vyniká odolnosťou voči korózii, no jeho cena je vyššia. Treba si ale uvedomiť, že kovový záhradný nábytok je investíciou na dlhé roky a táto investícia sa rozhodne oplatí!