Konvektomaty nahradia hneď niekoľko spotrebičov

Multifunkčné gastro zariadenie, ktoré vám efektívne nahradí vo vašej kuchyni niekoľko spotrebičov, je známe pod menom konvektomat.  Pokiaľ sa rozhodnete pre ten správny model a vyberiete si ho po dôkladnej príprave, potom vám určite urýchli prípravu jedál a ušetrí značné finančné čiastky na prevádzkových nákladoch. Klasická rúra na pečenie, pec, gril, fitéza či kotol. To všetko a mnohé iné spotrebiče vám môže nahradiť jeden kvalitný, inteligentný a multifunkčný konvektomat.  O čo vlastne v podstate ide? Čo sú konvektomaty?  Čo sa odohráva počas prípravy pokrmov vo vnútri tohto spotrebiča? 

konvektomaty
Konvektomaty sú obľúbené aj v domácich kuchyniach

Varný priestor konvektomatu 

   Konvektomat je skutočne užitočné a potrebné gastro zariadenie každej väčšej kuchyne. Kde sa pripravuje, varí a podáva viac druhov jedál a príloh v priebehu dňa. Tento spotrebič umožňuje všetky základné druhy úprav potravín. Začínajúc varením, dusením, pečením, vyprážaním a končiac grilovaním. Okrem toho sa konvektomat používa na rýchle rozmrazovanie potravín a ich regeneráciu. Zaváranie a sušenie ovocia, údenie alebo dokonca aj na proces kysnutie cesta.  Po krátkom zoznámení sa s týmto multifunkčným zariadením zistíte, že váš personál je schopný pripraviť kompletné menu od príloh cez mäso, zeleninu až po múčnik. Zložitejšie modely sa ovládajú dotykovým spôsobom na display ponúkaných možností a funkcií. Jednoduchšie modely  konvektomatov majú mechanické  ovládanie.

konvektomaty
Konvektomaty sú inteligentné a plne automatizované

Ako si vybrať ten správny konvektomat 

     Na našom trhu je samozrejme dosť firiem podnikajúcich v gastro sektore. V ich ponuke je pestrý výber rôznych druhov konvektomatov. Pokiaľ už s nejakým máte vy osobne skúsenosť, potom váš výber toho ďalšieho do vašej zabehnutej alebo novej prevádzky je podložený osobnou skúsenosťou.  A pokiaľ sa chcete správne rozhodnúť a zaobstarať si ten najvhodnejší model práve pre vašu prevádzku, potom je rozumné zobrať do úvahy aj nasledujúce faktory: 

  • kapacita, 
  • elektrický alebo plynový, 
  • spôsob vyvíjania pary, 
  • úroveň ovládania, 
  • veľkosť, použité materiály a komponenty a 
  • značka. 

     Tak ako pri všetkých zariadeniach, tak aj pri konvektomatoch je výsledná cena čiastočným odrazom veľkosti stroja, stupňom použitých materiálov a jednotlivých komponentov. Dômyselným zariadením je tzv.  teplotná pokrmová sonda. Napichnutím sa do jadra spracovávanej suroviny sa na display zobrazí aktuálna teplota. Po dosiahnutí nastavenej teploty konvektomat automaticky ukončí varenie