Koh Samui je top thajskou destináciou

Thajsko je krajinou, ktorá má vo svete taký cveng, že sa nemusí obávať o úpadok turizmu vo svojej krajine. Množstvo ľudí sa sem prichádza najmä zabaviť, za čo môžu aj príjemné miestne nízke ceny. Je príjemné si zaplatiť dovolenku s vedomím, že na samotnom mieste pobytu už mnoho neminiete, nech už bude strop vašej zábavy posunutý do akejkoľvek výšky. Je tu rozvinutý sexturizmus, ktorý si obľúbili hlavne mladí slobodní muži. Nie je to však len doménou slobodných. Thajsko si vyberajú za destináciu aj budúci ženáči, ktorí si tu chcú naposledy vyhodiť z kopýtka. Logickým vyústením sú teda aj svadby, ktoré sa konajú na miestnych plážach a majú nezabudnuteľnú atmosféru. Aj to sa dá zažiť na ostrove Koh Samui.

Koh Samui
Dokonalý oddych.

Pláže na Koh Samui, ktoré nesmiete vynechať

Koh Samui je v podstate turizmom málo dotknutý raj, ktorý nie je zastavaný množstvom hotelov, prípadne podnikmi. Miesto toho sú pláže posiate kokosovými palmami, pod morskou hladinou dýcha bohatý podmorský život a o vášho ducha sa postarajú prekrásne budhistické chrámy. Okulahodiacou je geografická rozmanitosť, ktorá spočíva v tom, že nad plážami sa tiahne pás hornatých úsekov. Aj vďaka tomu sa vytvorilo niekoľko pláží, kam je nemožné sa dostať inak ako loďkou, čo je zárukou pokoja a relaxu ak sa na takúto pláž dostanete. Medzi tie najpopulárnejšie môžeme s pokojom zaradiť Chaweng, Lamai, alebo Lipa Noi. Pokiaľ máte radi viac priestoru a pokoja, určite si zájdite na Samui, Kamalaya alebo Coral Cove.

Koh Samui
Dovolenka snov.

Od potápania až po výlet na slonovi

Bohatý podmorský život je ako stvorený pre aktivity akou je napríklad potápanie. Pred očami sa vám zračia korálové útesy. Ak nechcete ísť sám z obáv o vlastnú bezpečnosť, môžete využiť organizované hromadné výlety s inštruktormi. Medzi najsilnejšie zážitky na Koh Samui patria výlety do džungle na chrbte najväčšieho suchozemského cicavca na svete. S takýmto slonom sa dostanete až ku vodopádom Numuang. Po šnorchlovaní a výlete v spoločnosti slona vám určite poriadne vyhladne. A to je priestor pre spoznávanie miestnej kuchyne. Typické pre thajskú kuchyňu sú sladkokyslé štipľavé polievky. Hlavný chod pozostáva najmä z kuracieho mäsa a kreviet, ryže a rezancov či čerstvej zeleniny. Thajsko rozhodne stojí za návštevu v každom ohľade.