Karibik nie je len známa Kuba

Pod geografickým označením Karibik sa chápe rozsiahly  región v najjužnejšej časti Severnej Ameriky. Do tejto turisticky atraktívnej oblasti patria mnohé ostrovy v Karibskom mori a pobrežné oblasti Strednej a  Južnej Ameriky, ktoré sú  omývané vodami Karibského mora. Známym a často mediálne diskutovaným Panamským prieplavom je oblasť Karibiku prepojená  z rozsiahlym Tichým oceánom. Karibik, respektíve početné ostrovy, ktoré sú v tejto nádhernej oblasti situované, sú taktiež občas nazývané ako Západná India.

Karibik je plný atraktívnych destinácií

karibik
Vodopády El Nicho na Kube

Početné ostrovy a ostrovné štáty rozprestierajúce sa v oblasti  Karibiku sa zvyknú deliť na Veľké a Malé Antily a Bahamské ostrovy. Tie však už v skutočnosti neležia priamo v Karibskom mori, ale na sever od Kuby v Atlantickom oceáne. Také turisticky populárne destinácie ako je Kuba, Haiti, Jamajka, Trinidad, Grenada či Panenské ostrovy ležia práve v tejto oblasti. Pre každého rekreanta  sa tu dá objavovať niečo, čo má rád a rozhodne sa sem cestovať na dovolenku. Jeden ostrov ponúka skvelé podmienky pre potápanie, druhý je ideálny svojimi podmienkami pre jachting. I mnohé iné karibské ostrovy majú pokojné pláže vhodné pre rodinné dovolenkovanie.

Jamajka, Kuba, Portoriko alebo Guadeloupe?

Jestvujú tri známe podmienky príjemných dovolenkových pobytov, ktoré majú spoločné všetky ostrovy Karibiku. Sem určite patria  krásne piesočné pláže, čisté tyrkysové vody a bujné, pre našinca často exotické prírodné podmienky. Mnohí turisti tu chodievajú stráviť časť zimného obdobia. Nájdu sa samozrejme aj takí, ktorých láka bohatá história, iných takmer nedotknutá príroda. Určite však platí, že sa v Karibiku stretnete s ľuďmi, ktorí sem prichádzajú hlavne kvôli slnku a trávia svoju dovolenku v pohodlí a hlavne ďaleko od každodenných starostí, ktoré na nejaký čas zanechali niekde ďaleko od Karibského mora. Cestovateľov lákajú kulinárske špeciality vrátane známeho Karibského rumu alebo bohatá história, v ktorej zohral svoju historickú úlohu Krištof Kolumbus, kapitán Morgan, francúzska cisárovná, Che Guevara alebo Bob Marley.