Kardigan – skvelý kúsok pre váš jesenný šatník

Nastal čas, kedy musí opäť letná móda ustúpiť tej jesennej. Dni sú čoraz kratšie a rána oveľa chladnejšie, než tie, na aké sme boli zvyknutí počas letnej sezóny. Preto nič nepríde viac vhod ako možnosť zababušiť sa do teplejšieho svetríka či kardiganu. Ten, ktorý príjemne zahreje a naviac vyzerá aj veľmi moderne a štýlovo v kombinácii s akýmkoľvek outfitom. Dámsky kardigan ponúka toľko možností a prevedení z tenších aj hrubších materiálov v rôznych dĺžkach, že je jednoducho ideálnym doplnkom do vášho šatníka po celý rok. …a v jesennej móde by nemal obzvlášť chýbať. Preto si ani na túto jeseň nezabudnite vybrať niekoľko slušivých kúskov tohto univerzálneho odevu s veľmi príznačným menom.

kardigan
Cardigan by MOSCHINO 2017 FS

Čo je to vlastne kardigan?

Ak by sme chceli zabezpečiť doslovný preklad slova kardigan a bližšie popísať, čo si pod týmto slovom môžete vlastne predstaviť, potom by najvýstižnejším prirovnaním bol sveter. Kardigan skutočne je istý druh svetra so zapínaním vpredu, ktorý je určený tak mužom, ako aj ženám, aj keď v súčasnosti ho viac preferujú najmä ženy. Aj kardigan, ktorý bol pôvodne jednoduchým svetrom s výstrihom v tvare písmena V a zapínaním na gombíky, podlieha módnym trendom. Preto v ňom už dnes rozhodne nemusíte vyzerať akoby ste ho zdedili po starej mame. Na trhu sú veľmi kvalitné a rozmanité alternatívy tohto všestranného odevu. Prichádzajú v klasických aj asymetrických strihoch, ktoré sa dajú výborne kombinovať s ležérnou aj elegantnou módou. Navyše je tiež veľmi obľúbeným kúskom pre módne vrstvenie.

kardigan
Krásny asymetrický kardigán

Aký kardigan si vybrať?

Kardigan klasický, over size, s opaskom, asymetrický, v neutrálnej či výraznej farbe, vzorovaný alebo dokonca s pútavými aplikáciami? Vybrať si ten správny z bohatej ponuky na trhu nebude vôbec jednoduché, podobne ako keď si vyberáme ideálnu kabelku či obuv. Prihliadať by ste však pri výbere vždy mali na štýl obliekania, ktorý preferujete, taktiež na typ postavy a samozrejme aj na aktuálne ročné obdobie, keďže jesenný šatník si (na rozdiel od toho letného) žiada hrubšie materiály. Siahnite teda po kardigane s vyšším podielom vlny či akrylu.