Kancelárske potreby – správny výber

kancelárske potreby

Zariaďovanie novej kancelárie – pre niekoho príjemná radosť, pre niekoho iba zbytočné starosti. Hoci sa to nezdá, aj pre najväčšieho milovníka nákupov sa zariaďovanie kancelárie môže stať náročným. Dôvodom je naozaj široká ponuka kancelárskych potrieb, ktoré ponúkajú jednotlivé predajne či eshopy. Vybrať si to správne vybavenie pre vašu kanceláriu teda nemusí byť jednoduché. Čo a ako kupovať? Zistite viac v našom článku.

AJ VÝBER PIER TREBA ZVÁŽIŤ!

Nájzákladnejšia vec, ktorou začne svoj nákup kancelárskych potrieb takmer každý majiteľ kancelárie sú perá. Nemali by ste však podceniť ani takúto zdanlivo jednoduchú vec. I keď sa na začiatku pravdepodobne snažíte ušetriť, najlacnejšia voľba sa v tomto prípade nevypláca, pretože najlacnejšie perá sú spravidla jednorazové a plastové. To znamená, že namiesto toho, aby ste neskôr tuhy iba jednoducho vymenili (čo je aj ekonomicky výhodnejšie riešenie), budete musieť kupovať znova nové a nové perá. Ďalšou nevýhodou je, že plastové perá sa rýchlo zničia, zlomia atď. Aké perá teda kúpiť? Odporúčame vám tie, ktoré sú vyrobené z akéhokoľvek iného materiálu (napr. kov), majú vymeniteľnú tuhu a ideálne je, ak sa na nich tiež nachádza ergonomická plocha pre príjemnejšie uchopenie. Nezabúdajte ani na to, že v kancelárii sa vám istotne zíde aj viacero farieb – klasické modré, čierne ale i červené a zelené.

KANCELÁRSKE POTREBY – CERUZKY: AKÉ VYBRAŤ?

Ihneď po perách prichádzajú na rad ceruzky – ďalšie dôležité položky medzi kancelárskymi potrebami. Tu taktiež odporúčame vyberať kvalitnejší tovar, ktorého výhodou je menšia lámavosť. Určite pre vás či vašich zamestnancov nebude príjemná práca, pri ktorej budú musieť každých 5 min. strúhať ceruzky. Vhodnejšie sú hranaté (nie guľaté) ceruzky, najčastejšie s hrúbkou 2H. Ak chcete pri práci najvyšší komfort, opäť na trhu nájdete aj ceruzky s ergonomickými plochami pre lepšie uchopenie.

FARBIČKY DO KANCELÁRIE?

Pokiaľ ste si vedomý toho, že pri práci v kancelárii budete potrebovať aj farbičky, mali by ste sa pri ich nákupe riadiť podobnými pravidlami ako pri ceruzkách. Tiež je lepšie, ak sú tieto kancelárske potreby hranaté. Pokiaľ sa nebudete vedieť rozhodnúť medzi sadami farbičiek, ktoré ponúkajú rozdielne množstvo kusov, odporúčame vám voliť tie 12-kusové. Pri nich si môžete byť istý, že budú obsahovať všetky základné farby a zároveň tam nebudú žiadne zbytočné navyše.