Kancelárske potreby – správny výber (2.časť)

V predošlom článku sme sa venovali ako správne zariadiť novú kanceláriu a nakúpiť vhodné kancelárske potreby pre vás a vašich zamestnancov ako napr. perá, ceruzky či dokonca farbičky.  Dôležité je to najmä preto, že ponuka týchto výrobkov je v obchodoch naozaj široká a vybrať si správne je priam až umenie. Dnes sa budeme venovať aj iným kancelárskym potrebám, ktoré nesmú chýbať v žiadnej kancelárii, medzi ktoré patrí napr. kancelársky papier a obálky. Podľa čoho sa riadiť pri nákupe sa dozviete v tomto článku.

KANCELÁRSKE POTREBY – KANCELÁRSKY PAPIER

kancelarsky papierPri výbere kancelárskeho papiera treba hľadieť na fakt, že ho zrejme nebudete využívať iba na písanie a kreslenie, ale aj pri každodennom tlačení a kopírovaní. Tu je už dôležitá aj jeho kvalita, ktorá sa odvíja od viacerých faktorov. Prvým z nich je gramáž. Najčastejšie sa používa papier formátu A4 a gramážou 80g/m2. Ten by nemal chýbať medzi kancelárskymi potrebami žiadnej dobrej kancelárie. Pokiaľ potrebujete kvalitnejší papier pre kvalitnejšiu tlač, ideálny je výber z gramáží od 120 do 200g/m2. Tiež nezabúdajte na to, že pokiaľ potrebujete tlač fotografií, letákov či iné propagačné materiály, budete potrebovať aj iný druh papieru (tejto téme sme sa už venovali v iných našich článkoch). V kancelárii by ste tiež nemali zabúdať na papiere iných formátov (vhodný výber záleží na vašej činnosti).

Malý tip: Pre dokumenty, ktoré potrebujete na archiváciu sú vhodné papiere s vlastnosťou „acid free“, pretože zabraňujú tomu, aby papier po čase zožltol.

NEZABÚDAJTE ANI NA OBÁLKY!

Obálky sú ďalšou dôležitou súčasťou kancelárskych potrieb. Aj napriek tomu, že čoraz viac vecí sa rieši prostredníctvom telefonátov či emailov, netreba zanedbávať ani tento spôsob komunikácie, pretože práve takto sa zasiela väčšina dôležitých vecí, akými sú napr. faktúry alebo zmluvy. Na začiatok si zaobstarajte dva základné typy obálok – C4 (pre formát A4) a C5 (pre formát A5). Pokiaľ si chcete uľahčiť množstvo práce, dobre vám môžu poslúžiť aj obálky s priesvitným priestorom na mieste, kde sa píšu údaje o prijímateľovi.